در گزارش حیوان خانگی مطرح شد؛

مافیای پسماند جلوتر از دولت

مافیای پسماند جلوتر از دولت حیوان خانگی: مدیرکل دفتر مشارکت مردمی و مسؤلیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست نقش آموزش و حمایت مسئولین را در مدیریت پسماند بسیار مهم ارزیابی کرد.


سید ابوالقاسم موسوی، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد عدم پشتیبانی از استارت آپ های حوزه پسماند اظهار داشت: معتقدم در حوزه پسماند هنوز مافیا جلوتر از دولت حرکت می کند. وی افزود: پسماند در کشور یعنی پول و این طلای کثیف عدد و رقم های بسیار بالایی را در سطح کشور جابجا می کند. به صورت مثال خبرهایی شنیدم از این که در تهران سالانه ۸ هزار میلیارد تومان درآمد پسماند است. موسوی اضافه کرد: کوتاهی دولت و متولیان اصلی پسماند سبب بروز سردرگمی در میان کسانی شده که علاقه مند هستند در این عرصه فعالیت کنند. بنده بعنوان یکی از مسؤلین می خواهم که مردم از پسماند و زباله نفع ببرند؛ یعنی تفکیک زباله از مبدا داشته باشند. این که بدانند باید کمتر زباله تولید کنند، این که بدانند چطور زباله تولیدی شیرابه کمتری داشته باشد. این آموزش ها درحال داده شدن است؛ اما نکته اساسی اینجاست که یک جایی وجود ندارد که تمام این ایده ها جمع آوری شود و بعنوان نخ تسبیح عمل کند. تمام کسانی که در این عرصه درحال فعالیت هستند غفلت کردند.
مدیرکل دفتر مشارکت مردمی و مسؤلیت اجتماعی اظهار داشت: ما می توانیم از راه طرح مدیریت اجتماعی در بسیاری از روستاها مشکل پسماند را حل نماییم. در شهر هم همین نرم افزارهای جمع آوری پسماند سبب بازیافت درست می شود. موسوی افزود: ما در کارگروه ملی پسماند طرح مبحث خواهیم کرد و امیدوارم کمیته ای که در این خصوص وجود دارد را فعال نماییم و ایده ها آنجا جمع شوند و یک کار متمرکز به صورت مردمی صورت گیرد. وی در پاسخ به سوال نحوه همکاری شما با معاونت علمی ریاست جمهوری برای پشتیبانی از استارت آپ ها اضافه کرد: متولی زباله سازمان شهرداری و دهیاری است و ما ناظر بر قانون پسماند هستیم. برای همین در کارگروه ملی پسماند حتما در این کار ورود خواهیم کرد و برای نظارت این کمیته را تشکیل خواهیم داد. امیدوارم بزودی این اتفاق بیفتد و در اولین نشست کارگروه ملی پسماند این مورد را مطرح خواهیم کرد.


منبع:

1401/06/10
10:23:38
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی