اخطار هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در استانهای هم مرز با عراق

اخطار هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در استانهای هم مرز با عراق به گزارش حیوان خانگی، سازمان هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در استانهای هم مرز با عراق از سه شنبه تا جمعه (۱۵ تا ۱۸ شهریورماه) اخطار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار زردرنگ از وزش باد نسبتا شدید، در مناطق مستعد گردوخاک اطلاع داد.

این شرایط جوی روز سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ شهریورماه) در گلستان و خراسان شمالی، روز پنج شنبه (۱۷ شهریورماه) در خراسان شمالی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان و روز جمعه ( ۱۸ شهریورماه) در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیشبینی می شود.

بر اثر این مخاطره احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال صدمه به تاسیسات حساس به گردوغبار وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای پیشگیری از صدمه های ناشی از این مخاطره، خودداری از حضور افراد در فضای باز بخصوص اشخاص صدمه پذیر، همراه داشتن ماسک کافی توسط زوار شرکت کننده در راه پیمایی اربعین در عبور از گذرگاه ها، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاههای ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان ها نیمه کاره و استقامت سازه های موقت همچون تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها را سفارش می کند.

هشدار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/06/16
10:37:37
5.0 / 5
330
تگهای خبر: آلودگی , باد , پارك , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی