عضو شورای راهبردی پژوهش و فناوری سازمان حفاظت محیط زیست كشور:

میانگین روزانه تولید پسماند شهری در کشور 800 گرم است

میانگین روزانه تولید پسماند شهری در کشور 800 گرم است به گزارش حیوان خانگی، اردبیل عضو شورای راهبردی پژوهش و فناوری سازمان حفاظت محیط زیست و عضو هیئت مدیره کانون بازیافت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اظهار داشت: میانگین میزان تولید پسماند در کشور 800 گرم است.

ابوعلی گلزاری ۲۱ شهریور در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست با اعلان اینکه به آینده مدیریت پسماند امیدوار نیستیم، اشاره کرد: مدیریت پسماند بحث رفتاری است که باید آن قدر درست رفتار کرده و آموزش ببینیم تا یاد بگیریم.

وی با اشاره به این که حتی در دانشگاه های کشور با وجود برگزاری همایش ها و کنفرانس های متعدد، تفکیک پسماند نداریم، افزود: اسناد بالادستی و چشم انداز خوبی در زمینه مدیریت پسماند وجود دارد؛ اما به درستی به این اسناد عمل نمی نماییم.

عضو شورای راهبردی پژوهش و فناوری سازمان حفاظت محیط زیست و عضو هیئت مدیره کانون بازیافت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه میانگین روزانه تولید پسماند شهری در کشور ۸۰۰ گرم و میانگین روزانه تولید پسماند روستایی در کشور ۵۰۰ گرم است، افزود: هر روز ۵۸ هزار تن پسماند در کشور تولید می شود.

به گفته گلزاری، اقتصاد چرخشی، جایگزینی مناسب و پایدار برای اقتصاد خطی است که تعدادی از کشورها و خیلی از بنگاه های تولیدی و تجاری - تجاری کشورهای توسعه یافته، مطالعات و کارهای گسترده ای را دراین زمینه آغاز نموده اند.

این مسئول افزود: اقتصاد چرخشی در سراسر جهان به عنوان روشی برای افزایش غلبه بر مدلهای تولید و مصرف فعلی برمبنای رشد مداوم اقتصادی و افزایش توانایی منابع تولیدی است که با ترویج پذیرش الگوهای بسته تولید درون نظام اقتصادی چرخشی، با هدف افزایش راندمان، منابع تولیدی و حفظ محیط زیست را هم زمان موردتوجه قرار می دهد.

منبع:

1401/06/22
10:11:01
5.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی