در دیدار اكبری از دانشگاه تهران مطرح شد؛

ضرورت فعالیت بیشتر دانشگاه تهران در موضوعات محیط زیستی

ضرورت فعالیت بیشتر دانشگاه تهران در موضوعات محیط زیستی به گزارش حیوان خانگی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امیدواریم که همکاریهای بین سازمان محیط زیست و دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران تقویت شود.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن اکبری در نشست با رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران عنوان کرد: موضوعات محیط زیست بسیار متنوع، پیچیده و با بحث های زیادی همراه می باشد که می طلبد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران بخصوص در گروه محیط زیست در رفع چالش های محیط زیستی کشور به ما کمک کرده و رساله های دانشجویی را به سمت رفع مشکلات محیط زیست سوق دهد.

وی ادامه داد: حداقل در مسائل تولید داده، عرضه اطلاعات و هم حمایت لجستیکی، می توانیم در انجام رساله ها، دانشجویان این رشته را یاری نماییم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: امیدواریم که همکاریهای بین سازمان محیط زیست و دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران تقویت شود و بتوانیم از ظرفیت همکاریهای مشترک یکدیگر استفاده نماییم.

رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران هم در این جلسه اظهار داشت: دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، کهن ترین واحد آموزش علم منابع طبیعی در کشور است که از سال ۴۱ تأسیس و با سه گروه کار خویش را شروع کرده است.

مهدی قربانی عنوان کرد: هم اکنون تعداد اعضای هیأت علمی ۶۰ نفر و دانشگاه با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر دانشجو مشغول به فعالیت است که از این تعداد ۶۰۰ نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند.

وی اظهار داشت: محیط زیست طبیعی امروزه براثر فعالیتهای نادرست انسانی دستخوش تغییراتی شده و احتیاج به این داریم که با استفاده از حفاظت مشارکتی، جوامع محلی را توانمند نماییم.

قربانی عنوان داشت: برای حفاظت مشارکتی، نیازمند توجه به پتانسیل های اجتماعی و جوامع محلی از یک سو و هماهنگ سازی دستگاههای اجرایی از طرفی هستیم تا بتوانیم کاربرد فناوری های نوظهور را در محافظت از منابع طبیعی و محیط زیست به کار گیریم.

رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در انتها عنوان کرد: عدم توجه به کارآفرینی طبیعت محور، محیط زیست ما را تهدید می کند و آماده هستیم تا با همکاریهای متقابل، گامی مثبت در این خصوص برداریم.

در ادامه مدیران دفاتر تخصصی معاونت، مدیر گروه محیط زیست دانشکده و سایر حاضران در جلسه به تشریح چالش های محیط طبیعی کشور و عرضه راهکارهای ممکن پرداختند.


منبع:

1401/08/15
09:31:40
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی