۵ رأس گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز رهاسازی شدند

۵ رأس گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز رهاسازی شدند به گزارش حیوان خانگی، خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن اشاره به دریافت مجوز انتقال ۱۷ راس گوزن زرد ایرانی از ایلام به خوزستان، از رهاسازی پنج گوزن در پارک ملی دز در فاز نخست این طرح اطلاع داد.محمدجواد اشرفی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه زیستگاه و خاستگاه اصلی گوزن زرد ایرانی جنگل های دز و کرخه هستند، اظهار نمود: به منظور افزایش گوزن های زرد ایرانی در این دو منطقه حفاظت شده خوزستان، مجوز انتقال ۱۷ راس گوزن زرد ایرانی به پارک ملی دز دریافت شده است.

وی اضافه کرد: در فاز نخست، امروز (۱۷ آبان ماه) پنج راس گوزنی که به خوزستان منتقل شده اند در این پارک رهاسازی شدند و دیگر گوزن ها در مراحل بعد زنده گیری و رهاسازی می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان نمود: تیم زنده گیری ایلام و خوزستان در زیستگاه این حیوان در استان ایلام، درحال زنده گیری گوزن هستند که تا ظهر امروز سه گوزن زرد ایرانی دیگر در ایلام زنده گیری شده اند.

اشرفی ضمن اشاره به پایش مستمر زیستگاه این گوزن ها برای جلوگیری از شکار یا وارد شدن صدمه به آنها اظهار داشت: امیدواریم با این اقدامات شاهد افزایش جمعیت گوزن های زرد ایرانی در مناطق حفاظت شده خوزستان باشیم.

اننتهای پیام


1401/08/18
07:24:23
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی