رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

بیشتر خودرو های محیط بانان فرسوده می باشند

بیشتر خودرو های محیط بانان فرسوده می باشند به گزارش حیوان خانگی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه بیشتر تجهیزات بخصوص وسایل نقلیه محیط بانان وضعیت خوبی ندارند و طول عمر آنها بیشتر از ۱۰ سال است، اظهار داشت: این وضعیت برای سازمان حاکمیتی و نظارتی که باید در زمینه اجرای قانون هوای پاک الگو باشد جای تاسف دارد ازاین رو طی برنامه سه ساله ۳۰۰۰ وسیله نقلیه در اختیار پاسگاه ها قرار خواهد گرفت.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در حاشیه مراسم ارسال تجهیزات استحقاقی سالیانه محیط زیست محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان به ۳۱ استان که امروز (۵ آذرماه) در محوطه موزه تنوع زیستی برگزار شد، اظهار داشت: این مورد برای نخستین بار در کشور در چارچوب تجهیزات استحقاقی محیط بانان اتفاق می افتد.

وی افزود: تمام این کالاها تولید داخلی و یک بسته کامل هم برای شرایط زمستانی و هم تابستانی محیط بانان است. در جهت ایجاد نظم و نظام محیط بانان، کیفیت جنس بسیار مناسب می باشد و به صورت سالانه این اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم که این لباس ها محیط بانان را در مقابل اتفاقات احتمالی و حمله متجاوزان ایمن کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: تأمین جلیقه ضد گلوله هم هر پنج سال اتفاق می افتد اما تلاش سازمان اینست که دائم به روز رسانی شود و محیط بانان را حفاظت کند.وی با تاکید براینکه محیط بانان به لحاظ تجهیزات بخصوص وسایل نقلیه وضعیت مناسبی ندارد و تمام وسایل نقلیه فرسوده و طول عمرشان بیشتر از ۱۰ سال است اظهار داشت: این مورد برای دستگاه نظارتی حاکمیتی همچون سازمان محیط زیست که باید در حوزه قانون هوای پاک الگو باشد وضعیت مناسبی نیست چونکه این خودرو ها تولیدکننده آلاینده ها هستند و این مورد جای تاسف دارد. تمام خودرو ها بخصوص خودروهایی که در مناطق صعب العبور قرار دارند، فرسوده می باشند و از مأموریت های سوم و.... به بعد فرسوده شده اند و کارایی مناسبی ندارند. گویا زمان تهیه تنها قیمت معیار بوده و به کیفیت توجهی نشده است.

سلاجقه افزود: با تاکیداتی که در دولت شد تلاش می نماییم در بازه زمانی سه ساله ۳۰۰۰ وسیله نقلیه در اختیار پاسگاه ها قرار گیرد. طی روز گذشته تمام خودرو های مختلف خودروسازهای داخلی در ابعاد دفاعی و.... آزمایش میدانی شدند.وی اضافه کرد: تلاش می نماییم که در صورت تایید آزمایش میدانی از تولیدات داخل و در غیر این صورت از محصولات خارجی استفاده نماییم. خوشبختانه در مورد تأمین موتورسیکلت مشکلی نداریم و حدود ۱۲۰۰ دستگاه موتور به پاسگاه ها، نمایندگی ها و ادارات کل ارسال شده است. این موتورها داخلی هستند و شاید چندان کیفیت مناسب نباشد اما تلاش می نماییم با سفارش به تولیدکنندگان کیفیت افزایش یابد و از تولید داخلی استفاده نماییم. این اقلام به تمام ۴۰۰۰ نفر محیط بان تعلق خواهد گرفت.

سلاجقه در انتها در پاسخ به این سؤال که آیا خودروی کارکنان سازمان همچون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آلاینده اند یا خیر؟ خاطرنشان کرد: من تلاش می کنم از خودرو های برقی استفاده کنم. امیدوارم به جایی برسیم که همه از خودرو های برقی بهره مند شوند. شهردار تهران قول داده اقداماتی را برای تأمین وسایل حمل و نقل برقی عمومی و ایستگاه های شارژ و تغذیه آن انجام دهد. ان شاءالله با تحقق این امر تغییرات اساسی را شاهد خواهیم بود.

منبع:

1401/09/05
19:48:27
5.0 / 5
514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی