کرج آلوده ترین کلانشهر کشور

کرج آلوده ترین کلانشهر کشور حیوان خانگی: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در میان هشت کلانشهر کشور امروز(8 آذرماه) کرج آلوده ترین کلانشهر است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۸ آذر) آلاینده شاخص هوای کرج ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۲۳ و به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

پس از آن به ترتیب هوای اصفهان و تهران با رسیدن به ۱۲۲ و ۱۱۰ هوای آلوده برای گروههای حساس را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده اند.

همچنین هوای اراک، مشهد، شیراز، تبریز و اهواز با رسیدن به عدد ۹۳، ۸۹، ۷۸، ۶۶ و ۵۴ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته است. آلاینده شاخص هوا در اهواز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون، در شیراز دی اکسید نیتروژن و در سه کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/09/09
10:01:53
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی