اخطار آلودگی هوا برای تهران، کرج و اراک

اخطار آلودگی هوا برای تهران، کرج و اراک به گزارش حیوان خانگی، سازمان هواشناسی کشور در مورد ˮپایداری جو و آلودگی هواˮ در سه شهر اراک، کرج و تهران اخطار سطح «زرد» صادر کرد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور نسبت به مخاطره «سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی» در سه شهر اراک، کرج و تهران از امروز پنجشنبه ۱۷ آذر تا دوشنبه ۲۱ آذر اخطار آلودگی سطح زرد صادر کرد.
افزایش غلظت آلاینده ها، افزایش شاخصهای آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه ها اثرات مخاطره یاد شده هستند.
در همین راستا سازمان هواشناسی کشور به مدیریت بهینه در مصرف سوخت های فسیلی، کنترل فعالیت های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بخصوص سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری های قلبی و تنفسی سفارش کرده است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/09/17
23:09:47
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی