رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

ارتفاعات جنوبی مشهد نیازمند ساماندهیست

ارتفاعات جنوبی مشهد نیازمند ساماندهیست به گزارش حیوان خانگی، مشهد ـ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: ارتفاعات جنوبی شهر مشهد ریه تنفسی شهر بوده و نیازمند ساماندهی است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علی سلاجقه ظهر پنجشنبه در نشست با فعالان حوزه صنعت و محیط زیست خراسان رضوی اظهار نمود: ارتفاعات جنوبی شهر مشهد ریه تنفسی شهر است و نیازمند ساماندهی است، پوشش گیاهی و جانوری این ارتفاعات باید ارتقا یابد و زائرین و مجاوران بعنوان تفرجگاه استفاده نمایند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان نمود: شهر مشهد احتیاج به این فضا دارد. شهرداری و استانداری هم به این منطقه باید توجه جدی داشته باشند.
وی همینطور در ادامه در مورد بحث کشف رود هم اظهار نمود: به صورت میانگین روزانه ۴۰۰ تانکر فاضلاب به صورت مستقیم در رودخانه کشف رود مشهد تخلیه می شوند که با این مشکل این رودخانه تبدیل به فاضلاب رو شده است.
سلاجقه بیان نمود: به شهرداری مشهد اعلام می نماییم هر چه زودتر ساماندهی کشف رود را انجام دهند، مسائل اعتباری وجود دارد و شهرداری هم وضعیت مالی خوبی دارد و اگر نمی تواند از منابع ملی استفاده نماید.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مهر ماه سال گذشته که از این محل بازدید کردیم قرار بود تا ۲۲ بهمن این سال ساماندهی گردد اما تابحال هیچ اتفاقی نیفتاده است و جان انسان ها با مشکل روبرو می شود.
وی اظهار داشت: در حاشیه کشف رود حالا چهار هزار هکتار از اراضی با فاضلاب آبیاری و غذای مسموم به مردم تحویل داده می شود که این را نمی پذیریم، وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی باید ورود کنند.
سلاجقه اظهار داشت: در بازدیدهای امروز هر چه دیدیم آلایندگی و تخریب بود و برای کلانشهر مشهد که پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، زیبنده نیست.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد مجموعه شهرک صنعتی توس هم بیان نمود: این شهرک حداقل های محیط زیستی را در زمان ساخت خود رعایت کرده است. هم اینک در تصفیه خانه شهرک روزی ۶ هزار مترمکعب آب تصفیه می شود و در فصولی که نیاز آبی کمتر است انتقال پیدا می کند و بار دیگر با فاضلاب مشهد تجمیع و باردیگر وارد کشف رود می شود که این چرخه باطل را نمی پذیریم.
وی افزود: در برخورد با تخلفات دستگاه ها در زمینه محیط زیست حتما از ظرفیت قضایی استفاده خواهد شد.
سلاجقه اضافه کرد: نیروگاه توس باید در بحث فیلتراسیون و تکالیفی که دارد عمل نماید و جز ضروریات اصلی کار است که خویش را بروزرسانی کند.

1401/10/02
19:56:37
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی