گفتگوی مهر؛

پرسه زنی گرگ ها در ناژوان اصفهان

پرسه زنی گرگ ها در ناژوان اصفهان حیوان خانگی: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از انجام عملیات ردیابی برای زنده گیری سه قلاده گرگ در پارک جنگلی ناژوان اصفهان آگاهی داد.منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این که مشاهده سه قلاده گرگ در پارک ناژوان سبب نگرانی و ترس ساکنان این منطقه شده است، گفت: باتوجه به سردی هوا و کمبود غذا این حیوانات از مسیر رودخانه که خشک است به شهر رسیدند و در هفته های اخیر در پارک ناژوان در چند مورد توسط ساکنان دیده شدند.
وی اضافه کرد: نیروهای محیط زیست با همکاری آتش نشانی، شهرداری منطقه و مدیریت پارک ناژوان طی پنج عملیات گرگ ها را ردیابی کردند اما تا حالا موفق به گرفتن آنها نشدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: شهرداری منطقه قرار شد ناژوان را ایمن سازی و به ساکنان اطلاع رسانی کنند؛ اداره محیط زیست نیز پیگیری می کند که به روش خود گرگ ها را زنده گیری و از ناژوان خارج کند.
شیشه فروش اشاره کرد: تا حالا حمله گرگ به شهروندان گزارش نشده اما سبب نگرانی و ترس ساکنان شده که در این زمینه مدیریت پارک ناژوان قرار شد اطلاع رسانی کند و محیط زیست نیز گرگ ها را زنده گیری و خارج از ناژوان رهاسازی کند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، قبل تر در بهار و تابستان امسال نیز در حاشیه رودخانه زاینده رود، در سطح شهر اصفهان و حتی میدان نقش جهان روباه مشاهده شده بود که اداره کل محیط زیست دلیل آنرا خشکی و کمبود طعمه اعلام نموده بود که سبب نزدبک شدن گونه های حیات وحش به محیط های شهری شده است.

1401/10/03
10:00:39
5.0 / 5
469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی