مشهد آلوده ترین کلانشهر کشور

مشهد آلوده ترین کلانشهر کشور به گزارش حیوان خانگی، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۴ دیماه ) مشهد، آلوده ترین کلانشهر کشور است این در حالیست که تمامی هفت کلانشهر دیگر وضعیتی قابل قبول دارند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۴ دی) مشهد بعنوان آلوده ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۲۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس شناخته شده است.

هوای کرج، تبریز، تهران، اهواز، اصفهان، شیراز و اراک با رسیدن به عدد ۱۰۰، ۸۶، ۸۳، ۸۲، ۷۰، ۶۹ و ۶۱ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته است. آلاینده شاخص هوا در این کلانشهرها هم ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.

منبع:

1401/10/05
10:39:47
5.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی