رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

آلودگی هوای اصفهان از سالهای قبل بوده است

آلودگی هوای اصفهان از سالهای قبل بوده است به گزارش حیوان خانگی، اصفهان معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که مازوت سوزی در اصفهان امسال اتفاق افتاد، اما آلودگی هوای اصفهان از سال ها قبل وجود داشته است، اظهار داشت: از مردم اصفهان عذرخواهی می کنم، چون این وضعیت در شأن مردم شهید پرور اصفهان نیست.علی سلاجقه امروز (پنجشنبه، ۲۹ دی ماه) در مسافرت یک روزه به اصفهان همزمان با روز هوای پاک، برای افتتاح پروژه های زیست محیطی به شهرک صنعتی بزرگ اصفهان رفت.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در مراسم افتتاح پروژه واحد پلاستینگ فاز دوم کارخانه شرکت مپنا(مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران)، اظهار داشت: آنچه کشور را به این روزها کشیده نتیجه همه کارهای من و شماست. مازوت سوزی در اصفهان امسال اتفاق افتاد، اما آلودگی هوای اصفهان از سال ها قبل وجود داشته است. از مردم اصفهان عذرخواهی می کنم، چون این وضعیت در شأن مردم شهید پرور اصفهان نیست.
وی با اعلان اینکه امروز با ورود به فرودگاه اصفهان برایم سخت و سنگین بود که زاینده رود و تالاب گاوخونی را به این روز انداخته ایم و شاهد این وضعیت آلودگی هوا هستیم، اظهار داشت: امروز همه ما تکلیف داریم و مپنا که با شعار ما می توانیم آغاز به فعالیت نموده نیز می تواند نقش خودرا ایفا کند.
سلاجقه با اشاره به این که امروز دنیا به سمت و سویی می رود که برای ما خط کش های محیط زیستی می گذارد که بسیار دقیق است، اشاره کرد: دنیا نقش ما را ارزیابی می نماید و اجازه هر فعالیتی نمی دهند. همانطور که در اجلاس گلاسکو می خواستند ما را از سوخت های فسیلی محروم کنند.
معاون رییس جمهور با اشاره به این که ما بخواهیم یا نخواهیم در مراوده و معامله با دنیا باید این خط کش ها را رعایت نماییم، اضافه کرد: آنچه در گلاسکو صورت گرفت اثرات خودرا در دنیا نشان میدهد. در نشست شرم الشیخ کشورها جمهوری اسلامی پیشنهاد نمود منابع سوخت باید گوناگون باشد و کشورهای دنیا از این مساله استقبال کردند. در این جلسه برچسب کربن عنوان شد و کالاهای تجاری ما باید مثل برچسب انرژی، برچسب کربن هم داشته باشد.
وی افزود: ما منابع خدادادی داریم و باید به این سمت و سو برویم. ما مکلف به پرداختن به تغییر اقلیم، پسماند و انرژی هستیم، در صورتیکه در بخش انرژی، مپنا می تواند الگویی برای صنایع باشد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر این که خادمان نظام جمهوری اسلامی مدیون اصفهان هستند، اظهار داشت: ما باید حداقل های زندگی شرافتمندانه را به مردم تقدیم نماییم. در این جهت برای تامین حقابه ها و احیای زاینده رود کار می نماییم. در حوزه حمل و نقل پاک در بخش عمومی و خصوصی نیز اصفهان را پایلوت قرار می دهیم.
وی با اعلان اینکه امسال قرار بود جشن عدم مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری را در اصفهان شاهد باشیم، اظهار داشت: ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد. امروز پیگیری می نماییم ظرف یکی دو هفته آتی شاید با حضور رییس جمهور یکی از طرح های بزرگ مربوط به گازوئیل یورو پنج را در اصفهان افتتاح نماییم که اقدام بزرگی در تولید سوخت پاک است.
سلاجقه با اعلان اینکه ما بین خودمان و خدا و مردم تعهد داریم، اشاره کرد: اجازه نمی دهیم حق مردم ضایع شود و پای حق الناس می ایستیم و از آن دفاع می نماییم. ما قیم مردم نیستیم بلکه خادم مردم هستیم. ان شاالله مردم هم در مصرف انرژی کمک می کنند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از صندوق ملی محیط زیست به عنوان یک ظرفیت در کنار صنایع کشور یاد کرد و اظهار داشت: در لایحه بودجه اختصاص ۲۰ درصد عوارض آلایندگی به این صندوق دیده شده و امیدواریم از این ظرفیت استفاده گردد.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حضور در کارگروه کاهش آلودگی هوا و نشست اختصاصی با سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به استان اصفهان است.1401/10/29
16:13:49
5.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی