داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال نشان می دهد؛

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی به گزارش حیوان خانگی، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز چهارم بهمن ماه برپایه داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۱۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز سه شنبه چهارم بهمن ماه برپایه داده های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به این که امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با ۹۷ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است، اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه بلوار کاوه با ۱۳۶، رهنان با ۱۳۰، دانشگاه صنعتی و محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۲۵، میدان انقلاب با ۱۱۷، میدان باهنر با ۱۱۴، سپاهان شهر با ۱۱۲، میدان فیض با ۱۰۷، محله کردآباد با ۱۰۶ و خیابان فرشادی با ۱۰۱ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان تصریح کرد: همچنان به همه شهروندان اصفهانی بخصوص افراد صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های ریوی و قلبی، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود فعالیتهای سنگین و طولانی در فضای باز را کاهش دهند. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۴ بهمن
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، برپایه داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد و رودکی با ۸۹ و ۹۷ در وضعیت قابل قبول و در خیابان های استانداری و پروین و بزرگراه خرازی به ترتیب با ۱۰۴، ۱۱۶ و ۱۲۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. همچنان ایستگاه جی، باغ غدیر و خواجو قطع است.
امروز ایستگاه های پایش هوا در شاهین شهر با ۷۰ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و مابقی ایستگاه ها در شهرهای مجاور اصفهان همچون سجزی، مبارکه، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان هم قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم اعلام نمود تا روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه رخداد مه، کاهش دما و سکون جوی در شهر اصفهان حاکم است و انباشت غلظت آلاینده های جوی به کاهش کیفیت هوای این شهر می انجامد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/11/04
13:57:58
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی