مدیركل میراث فرهنگی اصفهان:

تخصص لازمه اکوتوریسم است

تخصص لازمه اکوتوریسم است به گزارش حیوان خانگی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی اصفهان، اکوتوریسم را سفر مسئولانه به مناطق طبیعی خواند و اظهار داشت: پایه اساسی گردشگری طبیعت، تخصص و داشتن درک از طبیعت است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علیرضا ایزدی ظهر چهارشنبه در نشست معاونان طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست سراسر کشور که در اصفهان انجام شد با اعلان اینکه اکوتوریسم در بهترین و کوتاه ترین معنا، سفر مسئولانه به مناطق طبیعی است، گفت: اکوتوریست (طبیعت گرد) موفق کسی است که ردپایی از وی در طبیعت برجا نماند درحالیکه فاصله بسیاری با این اصل داریم.
وی با اعلان اینکه فرهنگ گردشگری و طبیعت گردی را در مناطق چهارگانه نتوانستیم ترویج دهیم، اشاره کرد: زمانی می توان در زمینه اکوتوریسم موفق بود که فصل مشترک گردشگران، ویزیتورها و جوامع محلی شکل گیری طبیعت گردی باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان اشاره کرد: اکوتوریسم یا گردشگری طبیعت پایه هایی اساسی دارد که با اهمیت ترین آن داشتن تخصص است؛ توریست برای مشاهده و درک طبیعت سفر می کند.
ایزدی با اعلان اینکه اکوتوریسم باید شامل آموزش و درک متقابل باشد، اظهار داشت: برگزار کنندگان تورهای ما گروههای کوچک و کم جمعیتی تشکیل می دهد اما گاهی شاهد می باشیم در تپه های ماسه ای فاجعه اتفاق می افتد.
وی با اعلان اینکه در زمینه اکوتوریسم باید برخوردهای منفی به حداقل برسد تا محیط زیست به محیط فرهنگی و اجتماعی تبدیل گردد، اظهار داشت: مناطق چهارگانه می تواند محیطی برای رشد و توسعه اقتصادی باشد اما تا حالا نتوانستیم وظیفه حفاظتی و حمایتی در این مناطق داشته باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان اضافه کرد: نوع نگاه جزیره ای ما و شما سبب شده که گردشگری یا گردشگری طبیعت به طور شایسته شکل نگیرد و چون درک متقابلی برای توسعه پایدار وجود ندارد شاهد می باشیم که از جنگل های هیرکانی شمال تا شاهرود و آستارا پدیده نامیمون و نامبارکی به نام سافاری بدون فرهنگسازی و بدون واقع بینی و در نظر گرفتن تخصص شکل گرفته و چه لطمه های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده است.


منبع:

1401/11/06
12:52:46
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آموزش , جزیره , سفر , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی