لزوم سازگاری با تغییر اقلیم و خشكسالی

لزوم سازگاری با تغییر اقلیم و خشكسالی به گزارش حیوان خانگی برنامه هفتمین زنگ آموزش كاركنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به مبحث لزوم سازگاری با تغییر اقلیم و خشكسالی، 9 بهمن ماه در سالن همایش های بین المللی این سازمان برگزار می گردد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این برنامه آموزشی، مبحث لزوم سازگاری با تغییر اقلیم و خشكسالی و آموزش جامعه روستایی برای مهاجرت معكوس و كاهش مهاجرت به شهرها را تشریح می گردد.
قرار گرفتن ایران در كمربند خشك جغرافیایی و نوار بیابانی و میانگین بارش های كم كشور، مردم را ناگزیر كرده تا با این شرایط سازگاری پیدا كنند و در صورت استفاده بهینه و مدیریت منابع آب قادر خواهیم بود از بحران های ناشی از كم آبی با كمترین مخاطره عبور نماییم.
سخنرانان این برنامه زنگ آموزش، می كوشند تا ضمن بیان مفاهیم تغییر و نوسانات اقلیمی، اثرات آنها بر محیط زیست و مسایل اجتماعی ناشی از آن مانند مهاجرت را هم تبیین كنند.
اثرات تغییرات اقلیمی بر جوامع انسانی و تمدن ها، خشك شدن تالاب ها، ژینایی رودخانه ها و درس های محیط زیستی زلزله ها بعضی از موضوعات زنگ آموزشی سازمان محیط زیست بوده كه تابحال برگزار شده است.


 

1396/11/07
18:38:42
5.0 / 5
2318
تگهای خبر: آب , اقلیم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی