در مراسم نهالكاری

رفیعی: نگهداشت مهم تر از کاشت نهال است

رفیعی: نگهداشت مهم تر از کاشت نهال است حیوان خانگی: در آستانه هفته درختکاری و در امتداد فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) مراسم «کاشت و نگهداشت درخت» به همت فراکسیون محیط زیست مجلس و با مشارکت تعدادی از سمن های استان تهران و مسئولان اجرائی در ارتفاعات بالای 1800 متر پارک جنگلی کوهسار اجرا شد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی طی روز پنجشنبه (۱۱ اسفند) در پارک ملی کوهسار و در مراسم نهالکاری با شعار ایران سرسبز ایران قوی به مناسبت هفته منابع طبیعی و در آستانه روز جوان اظهار داشت: درختکاری مهم ترین مولفه برای بهداشت، حفاظت و ارتقای محیط زیست است و مقام معظم رهبری نیز به کاشت درخت تاکید دازند و تنها در مراسمات و بصورت نهادین انجام نمی دهند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با تأکید بر این که این مهم بصورت سالانه به انجام می رسد افزود: طرح کاشت یک میلیارد نهال کار مهمی است و کشورهای بسیاری این کار را انجام می دهند و این امر در سطح گسترده برای جمهوری اسلامی ایران نیز ضرورت دارد. اما نکته مهمی که در کنار کاشت نهال اهمیت دارد، نگهداشت درختان است. در بعضی مواقع با قوت مراسم کاشت به انجام می رسد و نگهداشت آنها جدی گرفته نمی شود اما مسئله نگهداشت اهمیت بسیار بالایی دارد و اگر به خوبی انجام نشود، کاشت هم بی فایده خواهد بود.

رفیعی در آخر اشاره کرد: درختان به همت سازمان منابع طبیعی کاشته خواهند شد اما صیانت از آنها را درصورتی که افراد علاقه داشته باشند، به خودشان واگذار خواهیم کرد.
بودجه منابع طبیعی و محیط زیست نسبت به بقیه حوزه ها کمتر است
رحمت الله نوروزی نیز در ادامه این مراسم با اعلان اینکه در برنامه هفتم باید به حوزه محیط زیست نگاه پویایی داشته باشیم اظهار داشت: این طرح بسیار باارزش است چا که ما ملتی هستیم که در دوران باستان نیز تمام نیاکان و بزرگانمان به درختکاری تاکید داشتند. اما مسئله مهم این است که حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست بودجه بسیار کمتری نسبت به سایر حوزه ها دارند.

این عضو کمیسیون کشاورزی با تأکید بر این که باید برنامه محور باشیم درباره ی برنامه هفتم توسعه بصورت جوی فکر نماییم اظهار داشت: از هلال احمر، محیط زیست و منابع طبیعی خواهش داریم که پیشنهادات خودرا درباره ی بودجه در زمان باقی مانده عرضه کنند. ما باید درباره ی تمام امور از جوانان خلاق کشور کمک بگیریم.

عباس جهانگیری - نایب رییس دوم کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در ادامه مراسم نهالکاری اظهار داشت: انتظار داریم این برنامه ادامه داشته باشد و فقط درگیر بحث اعداد و ارقام و آمارها نباشیم و در سراسر کشور و شهرستان ها نیز طرح نهالکاری را اجرا نماییم.

جهانگیری در آخر اشاره کرد: اگر برنامه های ۱۰ سال قبل را بررسی نماییم اصلا اتفاقات خوبی نیفتاده است اما آقای نوبخت برنامه های مناسبی دارند. محیط زیست چندین سال است که فراموش شده است و هیچکس به فکر شرایط و بودجه مورد نیاز آن نیست. امیدواریم توجه نسبت به آن جدی تر شود.

منبع:

1401/12/12
10:47:18
5.0 / 5
202
تگهای خبر: آب , بهداشت , پارك , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی