نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:

خرابی های معدن کاوی در شاهوار ترمیم شود

خرابی های معدن کاوی در شاهوار ترمیم شود به گزارش حیوان خانگی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان این که خرابی های شاهوار سریعا باید ترمیم شود، اظهار داشت: اجاره تمدید معدن بوکسیت در شاهوار را نمی دهیم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علی اصغر خانی شامگاه جمعه در مراسم گرامیداشت سالروز ثبت ملی شاهوار به میزبانی سالن شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن تاکید بر این که شاهوار را شما مردم ثبت کردید، اظهار داشت: اگر کاری صورت گرفت به نیابت از خود مردم شهرستان شاهرود بوده است.
وی ضمن بیان این که ۷۰ درصد آب آشامیدنی شاهرود از قله شاهوار است، اضافه کرد: هزار لیتر آب به ۱۵ حلقه چاه موجود در صحرای جلالی تزریق می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد.
عضو خانه ملت ضمن بیان این که الان در خود شهرستان هم کمبود آب آشامیدنی وجود دارد، اظهار داشت: اگر مردم قناعت نکنند به شکل جدی با بحران آب مواجه خواهیم بود.
خانی ضمن بیان این که مردم با شاهوار رفیق شدند، خاطرنشان کرد: برای شاهواری که جز زندگی و حیات ما قرار گرفته است اصرار بر راه اندازی کارخانه درست پای همین کوه را داشتند تا اشتغال زایی شود اما در پاسخ به آنها گفته شد که شما کوتاه بیایید چند سال شاهوار تخریب می کنید و تنها ۴۰ الی ۵۰ نفر بعنوان کارگر استخدام شدند.
وی ضمن بیان این که می خواهند با شاهوار بعنوان ذخایر آبی ما معامله کنند، اضافه کرد: شاهوار خط قرمز مردم شاهرود است تخریب شاهوار تخریب مردم به حساب می آید و یک درصد هم نباید به سیاسی کردن آن فکر کنند.
عضو خانه ملت ضمن بیان این که برخی به دنبال حواشی هستند، اظهار داشت: این عده باید بدانند شاهوار بحث ملی است و تک تک مردم شاهرود یک صدا از شاهوار حمایت می کنند.
خانی ضمن بیان این که از زمانی اثری طبیعی ثبت ملی شد کسی نمی تواند به آن نزدیک شود، خاطرنشان کرد: هیچ معامله و رفتاری که بخواهد کوچک ترین خدشه ای به قله شاهوار وارد کند اجازه نخواهیم داد.
وی ضمن بیان این که خرابی های شاهوار را سریعاً باید ترمیم شود، اضافه کرد: تحت هیچ شرایطی یک روز هم حق ندارید مجوز تمدید معدن بوکسیت شاهوار حتی از بامداد تا شب تمدید و به اندازه یک کمپرسی یا بیل از بوکسیت شاهوار را ببرد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس ضمن بیان این که آب حیاتی ترین سرمایه هر شهرستان شهر و روستا است، افزود: در کنار آب میتوان شرکتهای خودرو سازی را به شهرستان آورد و صنعت ایجاد کرد چون که این منافع مردم و ملی ما که به حال و آینده بر می گردد.


منبع:

1401/12/27
08:21:14
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی