آخرین وضعیت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور

آخرین وضعیت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور حیوان خانگی: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (22 فروردین) مشهد آلوده ترین کلانشهر کشور شناخته شده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۲ فروردین) مشهد به عنوان آلوده ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

پس از آن گروههای حساس در اهواز، اصفهان، کرج و اراک هوای آلوده را با رسیدن به عدد ۱۲۶، ۱۲۵، ۱۱۲ و ۱۰۵ همین طور آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده اند این در حالیست که اهالی تهران، شیراز و تبریز هوای مطلوبی را با رسیدن به عدد ۹۹، ۷۸ و ۶۵ تنفس کرده اند. آلاینده شاخص تمامی این کلانشهرها نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
1402/01/23
12:17:04
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی