معاون فنی اداره كل محیط زیست اصفهان:

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب چادگان در اولویت اصفهان باشد

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب چادگان در اولویت اصفهان باشد به گزارش حیوان خانگی، معاون فنی اداره کل محیط زیست اصفهان بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب چادگان را جزو مسائل حیاتی استان دانست و اظهار داشت: وجود چاه های جذبی در بالادست مخاطره جدی برای سد زاینده رود است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، حمیرا صفی قلی شامگاه چهارشنبه در هفتمین نشست از سلسله گفتگوهایی در رابطه با جریان دائمی زاینده رود با مبحث چالش های کیفیت آب در حوضه زاینده رود با اشاره به اینکه از نگاه محیط زیستی رودخانه را باید از سرآب تا پایاب و همه تهدیدات این حوضه را ببینیم، عنوان کرد: در بالادست حوضه زاینده رود تهدیداتی وجود دارد و به دفع فاضلاب و شیرابه، مجتمع های گردشگری و زهاب های کشاورزی به عنوان عمده چالش های کیفیت منابع آب حوضه میتوان اشاره نمود.
وی افزود: اما مهم تر از همه این چالش های موجود، کمیت آب است که اگر نباشد تلاشهای ما در حوزه کیفیت به جایی نمی رسد.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه وجود جریان دائم حداقلی آب در زاینده رود خیلی از مشکلات زیست محیطی را برطرف می کند، تصریح کرد: در بالادست رودخانه شاهد ورود آلاینده های انسان ساز هستیم و این نگران کننده است.
صفی قلی با اشاره به اینکه کیفیت آب بالاست تحت تاثیر زهاب های کشاورزی، کود و شیرابه هاست، اضافه کرد: باید توجه داشت که با بهره برداری تونل گلاب دریاچه سد زاینده رود تغییر نمی کند؛ دریاچه سد زاینده رود اگر آلوده شود تبعات برای همه ما خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه با پیگیری قضایی ۱۰ سال برای پیشگیری از ورود فاضلاب مجموعه های گردشگری حوضه زاینده رود تلاش کردیم، افزود: متأسفانه پساب هایی که وارد رودخانه می شود روی کیفیت آب تاثیر می گذارد.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان خاطرنشان کرد: آنچه که اولویت اصفهان می دانم بهره برداری فاضلاب چادگان است که طرح آن از سال ۱۳۸۹ شروع شده اما تابحال و در سال ۱۴۰۲ بهره برداری نشده است.
صفی قلی با اشاره به اینکه بهره برداری این تصفیه خانه فاضلاب جزو مسائل حیاتی می باشد و باید در اولویت قرار گیرد، اظهار داشت: مکاتبات بسیاری در این حوزه با متولیان امر داشتیم و باید توجه داشت که وجود چاه های جذبی در بالادست مخاطره عمده برای سد زاینده رود است.
وی ضمن اشاره به این که محل هایی برای دفع پسماند چهار شهرستان (چادگان، بوئین میاندشت، فریدن و فریدونشهر) در بالادست زاینده رود مشخص شده و باید ارزیابی شود، اظهار داشت: اگر شورای شهر و دهیاری های این شهرستان ها مسائل را کنار بگذارند و توافق کنند محلی را برای کارخانه کمپوست این چهار شهرستان پیشبینی کردیم که زباله ها از ۴۴ نقطه حوضه زاینده رود جمع شود.


منبع:

1402/02/15
12:52:13
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی