آخرین وضعیت پرونده قضایی مهشاد و ریحانه

آخرین وضعیت پرونده قضایی مهشاد و ریحانه به گزارش حیوان خانگی، وکیل پرونده خبرنگاران محیط زیست ضمن اشاره به آخرین وضعیت پرونده قضایی مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی اظهار داشت: قرار منع تعقیب مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه هنوز به ما ابلاغ نشده است و بعد از ابلاغ به این قرار اعتراض می نماییم.


محمد داسمه در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: امروز مسعود ستایشی - سخنگوی قوه قضاییه - اعلام نمود مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه از مشارکت در تسبیب قتل غیر عمد تبرئه شده اند. در صورتیکه قرار منع تعقیبی به ما ابلاغ شود، بدون شک به این قرار اعتراض می نماییم.
آخرین وضعیت پرونده واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست
وی افزود: جای نگرانی نیست و قبلا هم نسبت به سایر متهمان قرار منع تعقیب صادر شده بود و بعد از اعتراض ما دادگاه کیفری ۲ نظر ما را پذیرفت چون کیفرخواست برای مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی و رئیس اداره محیط زیست شهرستان ارومیه صادر گردیده است.
وکیل پرونده خبرنگاران محیط زیست تصریح کرد: کیفرخواست قطعی است ولی قرار منع تعقیب قطعی نیست ازاین رو ظرف ۱۰ روز بعد از ابلاغ، قابل اعتراض است.
وی در قسمت دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: طبق رای شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ ارومیه و اظهارات امروز سخنگوی قوه قضاییه این پرونده ۲۶ شاکی دارد و برای متهمان در حوزه حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی شامل مهران نظری سلطان آبادی - مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی - و مختارخانی - رئیس اداره محیط زیست شهرستان ارومیه - همینطور راننده اتوبوس به افترا قتل غیر عمدی بر اثر بی احتیاطی در رانندگی و ایراد آسیب بدنی غیرعمدی بر اثر تصادف رانندگی و مشارکت در قتل غیر عمد متوفیان یا تسبیب در قتل غیرعمد متوفیان کیفرخواست صادر گردیده است و پرونده جهت صدور حکم به دادگاه کیفری ۲ ارومیه ارجاع می شود.
داسمه در انتها اظهارکرد: در رای شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ ارومیه اعلام شده بود که دادسرا در مورد مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه هیچ گونه اظهارنظری نکرده و تابحال هیچ قراری در رابطه با مسئولان این ستاد به ما ابلاغ نشده است ولی امروز سخنگوی قوه قضاییه اعلام نمود مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه از مشارکت در تسبیب قتل غیر عمد تبرئه شده اند.
منبع:

1402/02/20
08:04:51
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی