در گزارش حیوان خانگی تاكید شد؛

تبعات خطرناک ادامه معدنکاوی در شاهوار

تبعات خطرناک ادامه معدنکاوی در شاهوار به گزارش حیوان خانگی، معاون رییس جمهور ضمن بیان این که شاهوار با اهمیت ترین منبع آب آشامیدنی مردم شاهرود است، اظهار داشت: معدنکاوی در شاهوار تبعات خطرناکی به وجود می آورد.علی سلاجقه در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان این که مجموعه بوکسیت تاش در زیر مجموعه منابع طبیعی قرار دارد، اظهار داشت: محیط زیست به لحاظ نظارتی از آنها شکایت نمود اما در دادگاه از همین جنبه شکایت محیط زیست عودت داده شد و پس شورای تامین شاهرود به موضوع ورود کرد و معدن تعطیل شد.
وی ضمن بیان این که شاهوار با اهمیت ترین منبع آب آشامیدنی مردم این شهرستان است، اشاره کرد: با توجه به این که اولویت دولت تامین آب آشامیدنی مردم قید شده در صورت ادامه کار معدن آب آشامیدنی با افت مواجه و تبعات بسیاری ایجاد خواهد شد.
شاهوار منطقه امن خواهد ماند
رئیس سازمان محیط زیست با اعلان اینکه این سازمان می کوشد تا نظارت خودرا در فعالیت معدن بوکسیت شاهوار ادامه دهد، اضافه کرد: مردم خیالشان راحت باشد که این منطقه شاهوار همچون مناطق امن خواهد ماند.
سلاجقه در ادامه ضمن بیان این که جنگل ابر شاهرود جزو مناطق حفاظت شده ای است که گونه های نادر و ارزشمندی همچون سرخدار را در دل خود جای داده که به لحاظ صنعتی و دارویی گرانقیمت و حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: باوجود ظرفیت های خوب خارج از شمارش منطقه با چند چالش اساسی مواجه می باشد.
وی ضمن بیان این که موضوع دامداری و وجود دام در منطقه حفاظت شده ابر شاهرود باید سامان دهی شود، اضافه کرد: حضور دام در این منطقه باید کم شود یا با برنامه ریزی مناسب اقدامات عملی در منطقه صورت گیرد.
آسیب خودرو های آفرودی در جنگل ابر
معاون رییس جمهور همین طور در پاسخ به این پرسش که برنامه دولت برای صیانت از جنگل ابر در آینده چیست؟ اظهار داشت: طی سنوات اخیر خودرو های آفرودی لطمه به منطقه وارد می کردند که این موارد توسط خود مردم سامان دهی شد تاجایی که تورهای گردشگری کاملاً منظم در جاهای مشخص با تورگردان های داخل روستا درحال فعالیت هستند.
سلاجقه ضمن بیان این که با حفاظت توسط خود شهروندان جنگل ابر جزو مناطق الگویی کشور خواهد بود، اشاره کرد: سازمان محیط زیست برای صیانت از منطقه در توانمندسازی جوامع، تسهیل گری و آموزش بصورت مستمر در قالب طرح جامع ورود خواهدنمود.
وی ضمن بیان این که سیاست محیط زیست بر این منوال که طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت توسط خود مردم صورت گیرد، اضافه کرد: منطقه حفاظت شده جنگل ابر یکی از مناطق الگوی نمونه کشور است که در صورت انجام این مهم می توانیم شاهد دستاوردهای خوب برای کشور باشیم.
تقویت مشارکت مردم در مدیریت صیانت از محیط زیست
رئیس سازمان محیط زیست درباره ی استفاده از ظرفیت های مردمی اظهار داشت: سازمان محیط زیست در موضوع صیانت از جمله ساز و کارهای اصلی به عنوان نهاد نظارتی و حاکمیتی عمل خواهدنمود.
سلاجقه بابیان این که اگر مردم در قالب طرح های جامع که سازمان ارائه می دهد همکاری کنند، تقابل مردم با محیط زیست به تعامل تبدیل خواهد شد، اظهار داشت: اگر لایحه حفاظت محیط زیست با مشارکت مردم در هیئت وزیران و دولت تصویب شود ظرفیت عالی خواهد بود که مردم بتوانند در مدیریت حفاظت محیط زیست مشارکت کنند.
وی بابیان این که یک چهارم استان سمنان جزو مناطق حفاظت شده است که این امر ظرفیت بالایی محسوب می شود، اشاره کرد: بدنبال این هستیم که در موضوع صیانت از نظر تجهیزات و خودرو و پهبادی اهتمام نماییم برای سال جاری وضعیت کمبودها جبران شود.
معاون رییس جمهور در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر که برنامه ای برای استخدام نیروهای تازه نفس به بدنه محیط زیست دارید؟ افزود: ۵۷۰ محیط بان و کارشناس برای سال جاری استخدام محیط زیست خواهند شد.


منبع:

1402/02/29
15:10:54
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی