تنفس هوای قابل قبول در تهران

تنفس هوای قابل قبول در تهران حیوان خانگی: حیوان خانگی: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، اکنون (6 خرداد) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، باتوجه به وزش باد مؤثر تا بامداد امروز (۶ خرداد) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند شروع تردد خودرو ها می تواند سبب افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد شود.

تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااینکه با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد وجود دارد.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۷ خرداد) هم زمان با افزایش تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را درپی خواهد داشت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند، همین طور با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد.

با ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه هم زمان با افزایش ترافیک شامگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۷ است و در وضعیت قابل قبول قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۷۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1402/03/06
14:39:05
5.0 / 5
237
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی