هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد حیوان خانگی: به گزارش حیوان خانگی، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و سوم تیر بر مبنای داده های پنج ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۴۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز جمعه بیست و سوم تیرماه با عدد ۱۴۸ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های احمدآباد با ۱۴۱ و پروین با ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در خیابان استانداری با ۸۶ و رودکی با ۹۰ AQI در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۵۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.
امروز شاخص هوای شاهین شهر با ۶۴، مبارکه با ۸۴ و سجزی با ۵۸ AQI در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه قهجاورستان با ۱۵۷ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی شهر های مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/04/24
10:41:47
5.0 / 5
314
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی