تاجبخش:

پرونده سومین خشکسالی متوالی کشور بسته شد

پرونده سومین خشکسالی متوالی کشور بسته شد به گزارش حیوان خانگی، رئیس سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین های دراز مدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم بارش کشور را رقم زد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، سحر تاج بخش مسلمان اعلام نمود: سال آبی گذشته از اول مهرماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و تا پایان ۳۱ شهریور ماه سال جاری ادامه داشت که متأسفانه مانند ۲ سال قبل این سال هم با کاهش بارش به اتمام رسید.
وی اضافه کرد: توزیع بارش سال آبی گذشته در همه نقاط کشور یکسان نبود به طوریکه بدترین شرایط در حاشیه شرقی کشور بخصوص در استان خراسان رضوی رخ داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور افزود: بیشترین کم بارشی در استان خراسان رضوی اتفاق افتاد، همینطور در استانهای واقع در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز مثل تهران، قزوین و سمنان هم شرایط خوبی نبود به نحوی که بعد از خراسان رضوی بیشترین کم بارشی ها در این مناطق صورت گرفت.
تاج بخش افزود: از سوی دیگر همانطور که در گذشته پیشبینی کرده بودیم در بعضی استانهای واقع در زاگرس جنوبی نظیر کهگیلویه و بویراحمد شرایط بارشی خوبی رقم خورد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، ۲ سال قبل هم با کاهش بارش در کشور سپری کردیم و این شرایط را به مراتب وخیم تر کرده است این یعنی این که ما سه سال متوالی در کشور کمبود بارش داریم
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: با عنایت به مصارف آبی کشور، لزوم مدیریت یکپارچه منابع آب بدیهی است.


منبع:

1402/07/03
08:01:54
5.0 / 5
208
تگهای خبر: آب , سازمان , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی