رهنما اعلام كرد؛

هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم

هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم حیوان خانگی: رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، از برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، مهدی رهنما دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم، از برگزاری این کنفرانس بین المللی توسط سازمان هواشناسی کشور با مشارکت پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و همکاری دیگر نهادهای مرتبط علمی و اجرائی داخلی و بین المللی در ایام ۹ و ۱۰ بهمن ماه سال جاری در تهران آگاهی داد. وی اظهار داشت: در سالهای اخیر خیلی از مناطق جهان تحت تأثیر نتایج تغییرات اقلیم قرارگرفته اند به شکلی که این پدیده یکی از بزرگترین چالش های اجتماعی-اقتصادی عصر حاضر در نیل به توسعه پایدار می باشد. بدین جهت ضرورت اقدامات و همکاریهای ملی و بین المللی در حوزه شناخت پیامدها و روش های سازگاری و کاهش اثرات آن بدیهی است. رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اضافه کرد: مخاطرات ناشی از گرمایش جهانی، نوسانات اقلیمی و تغییر اقلیم و همین طور راهکارهای سازگاری با آن هنگامی قابل شناسایی و برنامه ریزی است که آخرین یافته های علمی در رابطه با موضوع در حوزه کاربردها و پیش بینی های اقلیمی بوسیله نشست های علمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم اشاره کرد: سازمان هواشناسی کشور به عنوان مرجع ملی هیئت بین الدولی تغییر اقلیم در ایران با مشارکت پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور به عنوان بازوی علمی و پژوهشی این سازمان طی سالهای اخیر اقدام به برگزاری شش دوره کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم طی سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۸ نموده است که مورد اقبال خیلی از اساتید و پژوهشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. رهنما اضافه کرد: به همین جهت هفتمین دوره آن با هدف بحث و تبادل نظر و ارائه راهکارهای سازگاری کاهش پیامدها در حالی برگزار می شود که جهان افزایش بیش از یک درجه سانتیگراد دما نسبت به دوران قبل از انقلاب صنعتی را تجربه می کند. وی اظهار داشت: در این کنفرانس اهتمام ما بر این است تا فضایی فراهم نمائیم که تجربیات بین المللی، منطقه ای و ملی توسط محققین عرصه های در رابطه با تغییر اقلیم مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد. دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم درباب محورهای مهم این کنفرانس اضافه کرد: کنفرانس مذکور بر روی سه محور اصلی پیش بینی مخاطرات وضع هوا و پیش آگاهی های اقلیمی، تغییر اقلیم و نتایج آن و توسعه پایدار؛ توان اقلیمی، سازگاری، تاب آوری و کاهش آثار زیان بار تاکید دارد و همین طور در نظر داریم در بخش جنبی این کنفرانس بین المللی، کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی در رابطه با این محورها را با سخنرانی اساتید مدعو داخلی و خارجی برگزار نمائیم.
رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور درباب موضوعات مقالات ارسالی به این کنفرانس اظهار داشت: پژوهشگران و دانشجویان می توانند مقالات علمی خودرا با مطالبی از قبیل مدلهای پیش بینی اقلیمی از فصلی تا دهه ای (دینامیکی، آماری و …)، ناهنجاری های اقلیمی، مدل سازی پیش بینی تغییرات اقلیمی، گازهای گلخانه ای، تکنولوژی های جدید در مطالعات تغییر اقلیم، شواهد شناخت تغییر اقلیم، اثرات گرمایش جهانی، تغییر اقلیم و کشاورزی، تغییر اقلیم و منابع آب، تغییر اقلیم و محیط زیست (خاک، حیات وحش، کیفیت هوا، دریاچه ها، رودخانه ها و تالاب ها و…)، تغییر اقلیم و انرژی، تغییر اقلیم و سلامت، تغییر اقلیم و نتایج اقتصادی-اجتماعی، تغییر اقلیم و مخاطرات فرین (حدی)، تغییر اقلیم و حمل و نقل، برنامه عمل، نقش رسانه، توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری در امنیت ملی، توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری در امنیت غذایی، توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری در سکونتگاه های کشور، سیاست های ملی و منطقه ای در کاهش اثرات تغییر اقلیم و سازگاری با آن، گزارش های ملی تغییر اقلیم، آموزش عمومی و تخصصی در تغییر اقلیم، اقدامات اقتصادی در راستای کاهش مصرف سوخت های فسیلی و صرفه جویی در مصرف انرژی تهیه و به دبیرخانه این کنفرانس ارسال نمائید. وی درباب خاصیت های این کنفرانس بین المللی عنوان کرد: از خاصیت های ممتاز برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم می توان به مشارکت و حمایت معتبرترین نهادهای بین المللی همچون سازمان هواشناسی جهانی موسوم به WMO و هیأت بین الدولی تغییر اقلیم سازمان ملل متحد موسوم به IPCC، ارائه سخنرانی های راهبردی و علمی، انعکاس مستقیم نتایج کنفرانس در سطوح عالی تصمیم گیری کشور، حضور چهره های سرشناس ملی و بین المللی و همین طور چاپ مقالات منتخب در مجلات علمی-پژوهشی طرف همکاری اشاره نمود. رهنما در آخر اضافه کرد: پژوهشگران و علاقمندان به این موضوعات می توانند جهت ارسال مقالات خود و همین طور کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای دبیرخانه این کنفرانس به آدرس http: //iccc۷.ir مراجعه نمایند.


منبع:

1402/08/22
07:33:20
5.0 / 5
204
تگهای خبر: آب , آموزش , اقلیم , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی