داده های ۱۴ ایستگاه سنجش هوا نشان می دهد؛

ادامه آلودگی شدید هوای اصفهان برای یازدهمین روز

ادامه آلودگی شدید هوای اصفهان برای یازدهمین روز حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز سه شنبه بیست و سوم آبان با میانگین 176 در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۴ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد امروز سه شنبه بیست و سوم آبان ماه با میانگین ۱۷۶ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
کلان شهر اصفهان با احتساب امروز، ۱۱ روز پی در پی هوای آلوده تجربه کرده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۱۷۶، خیابان احمدآباد با ۱۸۲، میدان انقلاب با ۱۸۸، پارک زمزم با ۱۷۷، بزرگراه خرازی با ۱۹۸، دانشگاه صنعتی با ۱۶۱، رهنان با ۱۷۴، زینبیه با ۱۷۰، سپاهان شهر با ۱۶۷، خیابان فرشادی با ۱۶۶، خیابان فیض با ۱۵۷، بولوار کاوه با ۱۶۸، کردآباد با ۱۹۰، میرزا طاهر با ۱۸۵ و ولدان با ۱۸۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
ایستگاه سنجش آلودگی هوا در خیابان های استانداری، رودکی، پروین و دانشگاه اصفهان قطع است.
امروز شاخص هوا در سجزی با ۶۷ و شاهین شهر با ۸۴ AQI در وضعیت قابل قبول، در مبارکه با ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در زرین شهر با ۱۸۹ و قهجاورستان با ۱۹۶ AQI ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
بر اساس هشدار سطح نارنجی که اداره کل هواشناسی استان اصفهان از هفته پیش صادر کرده بود شرایط تشدید سکون جوی تا امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه ادامه دارد که سبب بالارفتن شاخص هوا در حد ناسالم و بسیار ناسالم در مناطق مرکزی همچون کلانشهر اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، لنجان و کاشان و نواحی صنعتی اصفهان شد.
هواشناسی اصفهان به تمامی شهروندان سفارش کرده است که طی امروز آینده از تردد غیر ضرور در سطح شهر و فعالیت ورزشی و فیزیکی در فضای باز بپرهیزند.
امروز سه شنبه نیز برای سومین روز تمامی مقاطع تحصیلی شهر اصفهان تعطیل می باشد.
معاون اداره کل هواشناسی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر علت تشدید سکون جوی و بدنبال آن افزایش انباشت آلاینده های جوی را طی یک هفته اخیر وقوع پدیده بلاکینگ دانست. این پدیده سبب جلوگیری از جریانات جوی و وزش باد در یک منطقه طی چند روز یا چند هفته می شود.
به گفته حاجی بابایی، با تضعیف پدیده بلاکینگ از امروز شرایط برای ورود سامانه های ناپایدار به استان و کاهش آلودگی هوا مهیا خواهد بود.
پیش تر مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از ورود سامانه ناپایدار بارشی به غرب استان و کاهش آلودگی هوا در مناطق مرکزی اصفهان از فردا چهارشنبه ۲۴ آبان خبرداده بود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/08/23
12:17:41
5.0 / 5
114
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی