هوای ۸ شهر اصفهان ناسالم می باشد

هوای ۸ شهر اصفهان ناسالم می باشد حیوان خانگی: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز در وضعیت قابل قبول است اما شاخص 8 شهر دیگر این استان کماکان در وضعیت ناسالم قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد یکشنبه هفدهم تیرماه با میانگین ۹۸ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان های ۲۵ آبان با عدد ۸۴، میدان انقلاب ۹۱، پارک زمزم ۸۹، خیابان پروین اعتصامی ۶۴، دانشگاه صنعتی ۸۶، سپاهان شهر ۸۵، خیابان فرشادی ۶۷، خیابان فیض ۹۴، بولوار کاوه ۸۱، خیابان میرزا طاهر ۷۲ و ولدان با عدد ۹۳ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
شاخص هوا همین طور در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۱۳۰، بزرگراه خرازی ۱۲۶، خیابان زینبیه ۱۳۹ و کردآباد ۱۲۹ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس (سالمندان، افراد دارای بیماریهای تنفسی و قلبی، زنان حامله و کودکان) را نشان میدهد.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۱۰۳، زرین شهر با میانگین ۱۳۳، شاهین شهر ۱۴۲، قهجاورستان با میانگین ۱۰۲، کاشان با میانگین ۱۰۹، مبارکه با ۱۱۹ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در سجزی با میانگین ۱۷۶ و نجف آباد با میانگین ۱۵۷ قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرک صنعتی دولت آباد قطع است.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان، به سبب استقرار گرادیان فشاری، وزش باد پدیده غالب استان تا اواسط هفته جاری خواهد بود و همین شرایط سبب فعال شدن کانون های گردوغبار داخلی استان و ناسالم شدن هوای شهرهای مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.منبع:

1403/04/17
12:17:07
5.0 / 5
108
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی