جریمه شكارچی متخلف به 5 سال حبس تعزیری و مصادره اسلحه و مهمات

جریمه شكارچی متخلف به 5 سال حبس تعزیری و مصادره اسلحه و مهمات حیوان خانگی: یاسوج- مدیركل حفاظت محیط زیست كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: متخلفی كه به قصد شكار وارد منطقه حفاظت شده خائیز در این استان شده بود به مصادره اسلحه و مهمات و هم 5 سال حبس تعزیری محكوم شد.


سید اسدالله هاشمی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: رأی این متخلف با سابقه شكار در كمتر از یك سال با همكاری دستگاه قضا صادر شد.
وی اضافه كرد: در اوایل سال جاری مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان كهگیلویه هنگام دوربین كشی و كنترل منطقه متوجه حضور متخلفی شده كه با تجهیزات كامل به قصد شكار وارد منطقه حفاظت شده خائیز شده بود.
مدیركل حفاظت محیط زیست كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان كهگیلویه موفق به دستگیری وی شدند.
وی عنوان كرد: متخلف به همراه آلات مكشوفه ازجمله یك قبضه سلاح جنگی سبك خودكار غیر مجاز از نوع سمینف، 9 عدد تیر جنگی و با داشتن سابقه قبلی شكار به مراجع قضایی شهرستان بهبهان معرفی گردید.
وی با اشاره به همكاری مراجع قضایی شهرستان بهبهان، خاطرنشان كرد: این متخلف به 5 سال حبس تعزیری محكوم و حكم به ضبط سلاح و مهمات به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صادر می گردد.
بیش از 11 درصد مساحت كهگیلویه وبویراحمد را مناطق حفاظت شده و پارك ملی تشكیل داده كه مهمترین زیستگاه در حوزه جنوب غرب كشور به حساب می آید.
پوشش غالب مناطق حفاظت شده این استان جنگل های بلوط است.
كهگیلویه و بویراحمد هفت منطقه حفاظت شده شامل دنا، دنای شرقی، خائیز سرخ، خامی، دیل، سولك و سیوك دارد كه از غنی ترین مناطق زیستی از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری در كشور است.
این استان افزون بر 312 هزار هكتار پارك ملی و منطقه حفاظت شده دارد.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشاردهنده: موسوی
9868/6110


1396/11/15
14:52:23
5.0 / 5
2158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی