امام جمعه موقت اهواز:

تنها راه حل مشكل ریزگردها برگرداندن آب منتقل شده خوزستان است

تنها راه حل مشكل ریزگردها برگرداندن آب منتقل شده خوزستان است حیوان خانگی: اهواز - امام جمعه موقت اهواز اظهار داشت: مردم گول شعارها را نمی خورند و خوب می دانند كه تنها راه حل مشكل ریزگردها، برگرداندن آب منتقل شده خوزستان به سایر مناطق است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه امروز اهواز با اشاره به سالگرد شهادت بعضی از روحانیون در حادثه سرنگونی یك هواپیما از جانب رژیم بعث اظهار نمود: یكی از افتخارات روحانیت كه در مكتب امام حسین (ع) و امام خمینی (ره) پرورش یافته اند؛ این است كه درصد بالایی از شهدای اقشار این كشور، روحانی هستند و بیش از سه هزار نفر روحانی و طلبه به شهادت رسیدند. حتی در سال های اخیر در دفاع از حرم خاندان (ع) بیشترین شهدای اقشار را روحانیون داده اند و جالب این است كه روحانیون شهید خوزستانی، ۵۷ درصد كل روحانیون مدافع حرم هستند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به راهپیمایی باشكوه مردم در ۲۲ بهمن اظهار نمود: حقیقتاً همان گونه كه رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش بینی كرده بودند، امسال یك راهپیمایی تماشایی را مردم به نمایش گذاشتند و همه دشمنان این كشور را ناامید كردند. انصافاً مردم هم با عنایت به اغتشاشات اخیر دی ماه امسال، با جدیت بیشتری وارد صحنه شدند و تضمین كردند حركت انقلاب اسلامی را و ما هم عاجز هستیم از این همه لطف مردم ایران.
آیت الله حیدری اضافه كرد: البته حضور باشكوه مردم در راهپیمایی به مفهوم این نیست كه مردم از عملكرد برخی مسئولان رضایت كامل دارند بلكه آنها گله مند هستند و عمده گله مندی مردم هم به دو مطلب است. فساد و تبعیض مردم را به شدت ناراحت كرده است كه متأسفانه در بعضی از دستگاه ها وجود دارد و برخی مسئولان بی محابا راه فساد را در پیش گرفته اند.
وی تاكید كرد: این دو مورد سبب مشكلاتی برای مردم شده است. بیكاری، ندادن اولویت به نیروهای بومی، تبعیض و... به دلیل سوء مدیریت ها و عملكرد بد بعضی از دولتمردان است. مردم هم صریحاً خواسته خویش را اعلام نموده اند و بحث مبارزه با فساد و تبعیض را خواسته اند. اگر مقرر است در این كشور رفراندومی و رجوع به رأی مردم صورت بگیرد باید این خواسته مردم در رفع فساد و تبعیض موردتوجه قرار بگیرد. مردم مخالفت خود با فساد و تبعیض را در ۲۲ بهمن در شعارهای خود نشان دادند.
امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: متأسفانه برخی ها آدرس غلط می دهند و به جای اینكه مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند مبحث رفراندوم را و سوار كردن آن عده ای كه از قطار انقلاب پیاده شده اند را مطرح می كنند. این بحث انحرافی است و مردم بارها و بارها تنفر خویش را فتنه گران و آن كسانی كه فتنه ۸۸ را آفریدند اعلام كردند؛ دیگر رفراندوم برای چیست؟
آیت الله حیدری با اشاره به خواسته مردم خوزستان از دولت اظهار داشت: مردم این استان در كنار مبارزه با فساد و تبعیض، خواهان مقابله جدی با پدیده ریزگردها به صورت اصولی و نه به صورت آب نباتی و نهال كاری هستند. نهال كاری مبارزه اصولی با ریزگردها نیست. اگر خیلی هم امید داشته باشیم و سالی ۵۰ هكتار از این ۳۵۰ هزار عرصه بیابانی را نهال كاری كنند مردم باید ۷۰ سال منتظر باشند. كدام مردم حكیمی این گول زدن ها را قبول می كنند. تنها راه حل مشكل ریزگردهای خوزستان برگرداندن آب منتقل خوزستان به جاهای دیگر است.
وی عنوان كرد: همه كارشناس ها هم معتقد به همین امر هستند و صرفاً حرف من در نماز جمعه نیست. ۱۰ تا ۱۵ سال پیش خبری از این ریزگردها نبود و مردم اطلاع دارند. وقتی آب ها را منتقل كردند و زمین ها، مراتع، اراضی كشاورزی و تالاب های خشكیده شد، منبع ریزگردها فعال شد و مردم را به این روزگار انداخت. باید آب را به خوزستان برگرداند البته نه به شكلی نمایشی یعنی یك ماه آب بدهند و بعد دوباره انتقال آن آغاز شود. باید آب همان گونه كه خداوند مقدر كرده است جاری باشد. چرا برخلاف سیر طبیعی و الهی، دولت و وزارت نیرو آب را به بهانه شرب اما برای مصارف دیگر مثل فضای سبز، كارخانه ها، ذوب آهن و كشاورزی، منتقل كنند؟ این غلط است و مغایر قانون و شرع و انصاف است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد: مسئله ریزگردها فقط مشكل خوزستان نیست و مربوط به همه كشور است. وقتی كه ریزگردها آمد، مسئولان گفتند ۷۰۰ هزار بشكه نفت كاهش تولید داشتند؛ یعنی كل مملكت متضرر شد. این ریزگردها به استان های دیگر هم می رود و همه مردم از این وضع ناراحت هستند.
امام جمعه موقت اهواز بیان كرد: ریزگردها صرفاً با آب حل می شوند ولی دولت و وزارت نیرو با وجود اینكه خیلی با آنها در این مورد صحبت كرده ایم، گوش نمی دهند و ما از شورای عالی امنیت ملی كشور و قوه قضائیه می خواهیم ورود كنند چون كه جرم دارد اتفاق می افتد. این اتفاقات ضد اسلام و مردم است.

1396/11/28
14:17:28
5.0 / 5
2534
تگهای خبر: آب , هوا , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی