رئیس اداره محیط زیست دامغان:

جمیعت آهو در دامغان به ۲۰۰ راس افزایش یافت

جمیعت آهو در دامغان به ۲۰۰ راس افزایش یافت حیوان خانگی: دامغان- رئیس اداره محیط زیست دامغان مشاركت نهادهای مردمی و آموزش را در رشد جمعیت وحوش بسیار مهم خواند و اظهار داشت: جمعیت آهو در این شهرستان به ۲۰۰ راس افزایش پیداكرده است.فرامرز اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینكه جمیعت آهو در دامغان از ۴۰ راس به ۲۰۰ راس امسال رسیده است، اظهار داشت: با اقداماتی نظیر احیا منابع آبی و آبشخورهای منطقه، احداث تلمبه بادی، استفاده از مشاركت های بومی و محلی در امر حفاظت، تعامل و فرهنگ سازی و بهره گیری از پدافند غیر عامل توانستیم شاهد این افزایش باشیم.
وی بابیان اینكه امنیت مطلوب وحوش در منطقه بطور قطع با سخت كوشی محیطبان ها حاصل شده است، اضافه كرد: با تداوم همین روند در آینده نه چندان دور دامغان به یكی از مراكز زیستگاه آهو در كشور تبدیل خواهد شد.
رئیس اداره محیط زیست دامغان افزایش وحوش را در منطقه مطلوب خواند و اظهار داشت: هنگامی علفخوران در یك منطقه ای زیاد شود شاهد حضور جانوران گوشت خوار نظیر گرگ، كفتار و پلنگ خواهیم بود و چه بسا ممكن است جانورانی نظیر یوزپلنگ كه زمانی دامغان یكی از زیستگاه های وی بود، مجدد به منطقه بازگردند.
اسفندیاری در ادامه خاطرنشان كرد: در تعداد جمعیت قوچ و میش هم با رشد خوبی مواجه هستیم كه به آرامی در منطقه حضور دارند و این نشان داده است حفاظت در منطقه به درستی صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: آرامش وحوش همچون مزیت های منطقه به حساب می آید كه در كمتر مكانی می توانیم این امنیت حیات وحش را شاهد باشیم كه این مهم بدون استفاده از ظرفیت های بومی و محلی و فرهنگ سازی امكان پذیر نبود.

1396/12/04
11:23:38
5.0 / 5
2105
تگهای خبر: آب , پلنگ , جانور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی