407 صنعت آلاینده در تهران شناسایی شد

407 صنعت آلاینده در تهران شناسایی شد حیوان خانگی: تهران - معاون نظارت و پایش اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران از شناسایی 407 واحد صنایع آلاینده در استان اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر صنایع آلاینده در جنوب پایتخت مستقر هستند.


محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: این واحدهای صنعتی در حوزه آب، هوا و پسماند آلاینده هستند و اغلب آنها در شهرستان های پاكدشت، ورامین و شهر ری قرار دارند.
وی بااشاره به پایش های مستمر صنایع توسط كارشناسان محیط زیست، اضافه كرد: بر مبنای ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، واحدهای آلاینده از جانب سازمان حفاظت محیط زیست شناسایی و به امور مالیاتی معرفی می گردند تا یك درصد از فروش آنها دریافت و به شهرداری ها و دهیاری های مناطقی كه تحت تاثیر آلودگی صنایع هستند پرداخت و صرف كارهای عمرانی شود.
وی تصریح كرد: این صنایع آلاینده در صورتی كه طی مهلت اخطار، آلودگی خویش را برطرف نكنند و این آلودگی چند دوره ادامه یابد، علاوه بر اینكه در فهرست صنایع آلاینده قرار می گیرند، از ابزارهای قانونی هم برای كنترل و رفع آلایندگی آنها استفاده می گردد.
به گفته وی، قانون حفاظت و بهسازی، قانون هوای پاك و ماده 688 قانون مجازات اسلامی همچون مواردی هستند كه در زمینه آلایندگی محیط زیست از آنها استفاده می گردد.
مهر ماه امسال رستگاری معاون حفاظت محیط زیست تهران تعداد صنایع آلاینده این استان را 424 واحد اعلام نموده بود كه 17 واحد از آنها با مرتفع ساختن مشكل خود از لیست خارج شده اند.
با تشدید آلودگی هوا و بحران آب، در سال های اخیر، بحث آلایندگی صنایع اهمیت بیشتری پیدا كرده است.
تهرام/ 9754 //1348


1396/12/07
16:48:42
5.0 / 5
2391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی