مدیركل محیط زیست استان تهران خبر داد:

خط ۴ كارخانه سیمان تهران در لیست صنایع آلاینده

خط ۴ كارخانه سیمان تهران در لیست صنایع آلاینده حیوان خانگی: مدیركل محیط زیست استان تهران اعلام نمود: خط ۴ كارخانه سیمان به علت اینكه نتوانسته استانداردهای زیست محیطی را دریافت كند در فهرست صنایع آلاینده استان تهران قرار داردبه گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر كیومرث كلانتری با اشاره به اینكه امروز دوازدهمین جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران و به شكلی آخرین جلسه این كارگروه در سال ۹۶ بوده است، اضافه كرد: این جلسه ۴ دستور كار داشت و در ابتدا مبحث هوشمند سازی شهر و توسعه خدمات الكترونیكی دستگاههای اجرایی برای كاهش تردد ها و ترافیك و به تبع آن كاهش آلودگی هوا در دستور كار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه در این جلسه بر ضرورت توسعه زیرساخت های الكترونیك در سطح استان تهران تاكید شد، اضافه كرد: به هر مقدار كه خدمات الكترونیكی را توسعه دهیم تا مردم ناچار نباشند برای دریافت خدمات دستگاههای اجرایی به درون شهر تردد كنند، بطور قطع در كاهش ترافیك و در نتیجه كاهش آلودگی هوا در تهران موثر خواهد بود.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوا در ادامه با اشاره به اینكه مبحث اقدامات انجام شده در جهت استانداردسازی موتورخانه های سطح كلان شهر تهران دستور كار دوم این جلسه بود، اظهار نمود: بر مبنای گزارش مدیركل استاندارد استان در مورد استانداردسازی موتورخانه ها كه در جامعه هدف محدودی انجام شده بود متاسفانه از ۹۶ موتورخانه مورد بررسی هیچكدام دارای استانداردهای لازم نبوده اند.
كلانتری ادامه داد: برپایه قانون همه دستگاه هایی كه دارای موتورخانه هستند موظند موتورخانه های خویش را با استانداردهای جاری كشور تطبیق دهند و سالی ۲ بار این ممیزی صورت گیرد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد اداره كل استاندارد استان با تامین منابع مالی كه با استفاده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می گردد كار ممیزی همه موتورخانه ها را با اولویت اول دستگاههای اجرایی و شركت های بزرگ و اولویت دوم مجتمع های بزرگ سكونتی انجام دهد و در بخش ساختمانهای نوساز هم شهرداری موظف است در زمان صدور آخر كار استانداردهای موتورخانه ها را لحاظ كند، اضافه كرد: این تصمیمات نتایجی را ازجمله مصرف بهینه سوخت و كاهش آلودگی ناشی از منابع ثابت را در بر خواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه در دستور كار سوم مبحث اقدامات زیست محیطی كارخانه سیمان تهران در جهت كاهش آلودگی های این واحد بزرگ صنعتی در گزارش مدیرعامل این كارخانه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: در گذشته شاهد گزارشهایی در خصوص فعالیت آلوده و خارج از استاندارد این كارخانه بوده ایم كه بر مبنای پایش ها و بررسی های انجام شده مشخص گردید تنها خط ۴ این كارخانه دارای آلایندگی خارج از استاندارد بوده و مابقی خطوط فعال این كارخانه در محدوده استانداردهای زیست محیطی فعالیت دارند.
كلانتری اظهار نمود: خط ۴ این كارخانه بدلیل اینكه نتوانسته استانداردهای زیست محیطی را دریافت كند در فهرست صنایع آلاینده استان تهران قرار دارد و تا زمانی كه برنامه خویش را در جهت رفع آلودگی نتواند اجرا نماید در فهرست صنایع آلاینده باقی خواهد ماند.
وی با اشاره به اینكه خط ۶ این كارخانه هم بر مبنای برنامه اعلام شده توسط این واحد تا اردیبهشت ماه كاملا استاندارد خواهد شد، اظهار داشت: نظارت سازمان حفاظت محیط زیست نه تنها بر كارخانه سیمان بلكه بر همه واحدهای صنعتی بصورت مستمر، منظم و شفاف و بر مبنای ضوابط است.
دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران به مبحث كانون های تولید ریزگرد در جنوب و جنوب شرق تهران بعنوان آخرین دستور كار جلسه اشاره داشت و اضافه كرد: چنانچه باد از سمت جنوب شرق و شرق به سمت تهران بوزد بطور قطع تهران تحت تاثیر این كانونها قرار خواهد گرفت و ساماندهی و مهار این كانونها ضروریست.
وی خاطرنشان كرد: مقرر شد كارگروهی متشكل از دستگاههای ذیربط با نظارت استانداری تهران مبحث مهار كانون های ریزگرد در جنوب و جنوب شرق تهران را مورد بررسی قرار دهد.
دوازدهمین نشست كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران پیش از ظهر امروز به ریاست معاون عمرانی استانداری تهران و دبیری مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور اعضاء در محل استانداری تهران تشكیل شد.

1396/12/13
17:27:34
5.0 / 5
2462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی