رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم روز درختكاری؛

هلال احمر به دنبال تقویت روحیه صلح و دوستی است

هلال احمر به دنبال تقویت روحیه صلح و دوستی است حیوان خانگی: همزمان با روز درختكاری، با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان محیط زیست در پارك پردیسان تهران، به شكل نمادین، نهال صلح و دوستی كاشته شد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، دكتر علی اصغر پیوندی، در این مراسم اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بعنوان یك ارگان فرهنگی اجتماعی وظیفه مهمی در قبال تمام مسائل اجتماعی كه در كشور مطرح است، دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: باتوجه به وضعیت آب و هوایی كه در شهرهای مختلف كشور شاهد می باشیم و همینطور اینكه امروز، روز درختكاری است، قرار شد با یك كار نمادین، با همت تمام داوطلبان و جوانان هلال، نهال صلح و دوستی را برای كمك به طبیعت و آشتی با آن بكاریم. امیدواریم این درخت پایه صلح و دوستی شود و بتوانیم روحیه انسان دوستی را بین مردم تقویت نماییم.
پیوندی در ادامه از جنبه دیگری كه به درخت نگاه می كند، اظهار داشت: ما معتقدیم پیشگیری بهتر از درمان است. اگر بتوانیم فرهنگ درختكاری را در كشور گسترش دهیم، از خشكسالی جلوگیری كرده ایم و فضای سبز و محیط باطراوت بوجود آورده ایم. از سوی دیگر، با این كار می توانیم پیشگیریِ بسیار بهتری در حوادث داشته باشیم. درختكاری می تواند تصادفات ترافیكی را كم كند. ما غیر از كمكی كه درخت به تولید اكسیژن می كند، به این جنبه ها هم فكر می نماییم. درختان جدا از تولید فضای سالم و بانشاط، می توانند در كاهش تصادفات هم موثر باشند.
وی اضافه كرد: این فرهنگ در ما ایرانی ها از سال های بسیار دور وجود داشته و امیدواریم ما هم بعنوان جمعیت هلال احمر نقش موثری در این زمینه داشته باشیم و بتوانیم روحیه صلح و دوستی را تقویت و محیطی با نشاط تولید نماییم. ما دنبال آن هستیم كه امید را افزایش دهیم و بتوانیم از حادثه های ناخواسته ای كه برای مردم اتفاق می افتد، پیشگیری نماییم.
عیسی كلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم اظهار داشت: حفظ طبیعت وظیفه همه ماست. تصفیه هوا توسط گیاهان و درختان انجام می گردد. ما درخت می كاریم، اما نگه نمی داریم. درحال حاضر حفظ درخت مهم تر است. باید درختانی بكاریم كه كم آب تر باشند.
وی با اشاره به اینكه باید در فرهنگ محیط زیست و درختان بیشتر كار نماییم، عنوان كرد: متاسفانه فرهنگ عمومی ما به خصوص در بخش های دانش آموزی در این زمینه ضعیف است. باید طوری پیش برویم كه آن ها از الان حافظان محیط زیست باشند. در فرهنگ محیط زیست باید بیشتر فعال شویم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در انتها اظهار داشت: كشور ما كم آب و خشكسال است و باید درختان كم آب تر بكاریم. باید توجه داشت كه فقط درخت كاشتن مهم نیست، نگهداری درخت به مراتب مهم تر است. از هر ده درخت یك یا دو درخت رشد می كند. باید اول وضعیت موجود را حفظ كرد، بعد آن را گسترش داد.

1396/12/16
18:20:29
5.0 / 5
2322
تگهای خبر: آب , حفاظت محیط زیست , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی