تصویب آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست

تصویب آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست حیوان خانگی: تهران- آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انرژی عنوان شد و به تصویب رسید.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در جهت عملیاتی شدن ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و همینطور طبق ماده 5 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انرژی عنوان شد و به تصویب رسید.
این آیین نامه، بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع و بخش-های مختلف را مدنظر دارد كه به اهتمام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین و پس از تصویب در شورای عالی انرژی توسط دولت به دستگاه ها ابلاغ گردید. بر مبنای این آیین نامه وظیفه هر یك از نهادها همچون وزارت نفت و نیرو در این حوزه مشخص است.
همچنین پیشنهاد اصلی این آیین نامه، تولید بازار بهینه سازی انرژی در كشور است تا بر مبنای صرفه جویی كه هر یك از بخش ها در میزان مصرف انرژی، گواهینامه صرفه جویی انرژی برای آنها صادر شود به نحوی كه بتوانند آن را در بازار بهینه سازی كه در چارچوب قوانین و مقررات حاكم بر بازار بورس انرژی ایران تشكیل و اداره می شود، داد و ستد كنند.
كمیسیون صرفه جویی انرژی متشكل از كمیسیون تخصصی شورای عالی انرژی بعلاوه نمایندگان نهادهای در رابطه با بازار بهینه سازی و محیط زیست شامل وزارت راه و شهر سازی، معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، سازمان بورس و اوراق بهادار و اتاق بازرگانی ظرف حداكثر سه ماه بعد از ابلاغ آیین نامه نسبت به تدوین مقررات و زیرساخت های مورد نیاز جهت راه اندازی بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست به منظور انجام معاملات گواهی های صرفه جویی انرژی در بازار بورس انرژی ایران اقدام نمایند.

علمی**1023**2017


1396/12/22
16:52:53
5.0 / 5
2407
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی