برزیل میزبان هشتمین دوره اجلاس جهانی آب

برزیل میزبان هشتمین دوره اجلاس جهانی آب حیوان خانگی: هشتمین اجلاس شورای جهانی آب (WWF۸) با شعار آب برای همه، از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۳ فروردین ۹۷، در شهر برازیلیا پایتخت كشور برزیل برگزار می گردد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، رضا اردكانیان (وزیر نیرو)، كاوه مدنی (معاون سازمان حفاظت محیط زیست) و عباس كشاورز (معاون وزیر كشاورزی) از اعضای هیأت ایرانی شركت كننده در این اجلاس هستند.
شورای جهانی آب در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد و محل دبیرخانه مركزی این شورا در شهر مارسی كشور فرانسه مستقر بوده و هم اكنون بیش از ۵۰۰ شخصیت حقوقی از زیر مجموعه های سازمان ملل، نمایندگان سازمان های بین المللی، بخش های دولتی، وزارت خانه ها، مؤسسات علمی و … عضو این شورا هستند.
یكی از مهمترین وظایف شورای جهانی آب برگزاری اجلاس شورای جهانی آب هر ۳ سال یكبار بوده كه هشتمین اجلاس آن در برزیل برگزار می شود.
این اجلاس از سال ۱۹۹۷ هر ۳ سال یك بار بعنوان بزرگترین رویداد آبی در سطح بین الملل، با هدف بسیج نمودن خلاقیت، نوآوری، عرضه طرح های ابتكاری، دانش و اطلاعات جدید در حوزه آب برگزار می گردد. تابحال هفت اجلاس از سال ۱۹۹۷ به ترتیب در كشورهای مراكش (۱۹۹۷)، هلند (۲۰۰۰)، ژاپن (۲۰۰۳)، مكزیك (۲۰۰۶)، تركیه (۲۰۰۹)، فرانسه (۲۰۱۲) و كره جنوبی (۲۰۱۵) برگزار شده است.
فرآیند و ساختار اجلاس: در این رویداد ۱۷۴ جلسه عادی و ۴۱ جلسه ویژه در زمینه های مختلف موسوم به فرآیند موضوعی، فرآیند منطقه ای، فرآیند سیاسی، نشست شهروندان و رویدادهای دیگر تشكیل خواهد شد.
فرآیند موضوعی: مباحث زیربنایی و تبادل نظر در مورد روش های مقابله با چالش های موجود در بخش آب؛ در فرآیند موضوعی حدود ۹۰ جلسه مختلف به صورت موازی در زمینه های مهمی همچون مدیریت تقاضا، زنجیره آب، غذا و انرژی (NEXUS)، شهرهای هوشمند و مدیریت پایدار منابع آب، احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی، فناوری های نوین، مدیریت آب در شرایط اضطراری و سازگاری با تغییر اقلیم و … برگزار می شود.
فرآیند منطقه ای: بررسی تجارب بدست آمده از گوشه و كنار جهان؛ فرآیند منطقه ای در شش گروه آسیا و اقیانوسیه، اروپا، آفریقا، آمریكا، كشورهای عرب و كشورهای حوزه مدیترانه با هدف تبادل اطلاعات و بررسی راهكارهای مقابله با چالش های آب تشكیل می گردد. ایران در گروه كشورهای آسیا و اقیانوسیه تعریف شده است.
فرآیند سیاسی: فراهم آمدن موقعیت گفتمان و فرصت همكاری بین نمایندگان دولت ها؛ هدف از فرآیند سیاسی تقویت عزم سیاسی و انجام اقدامات مورد نیاز در سطح كلان برای مقابله با چالش های بخش آب است. شایان ذكر است كه برای نخستین بار قضات و دادستان ها (دستگاه قضایی) به صورت رسمی به فرآیند سیاسی اجلاس دعوت به مشاركت شده اند. پیش بینی می گردد كه مقامات ارشد سیاسی بیش از ۵۰ كشور جهان در این رویداد بزرگ شركت خواهند نمود.
نشست شهروندان: انتقال دانش و تبیین نقش شهرداری ها، شهروندان و سایر نهادهای اجتماعی در تصمیمات اتخاذی؛ در این خصوص ۱۷ جلسه با موضوعات مختلف از جمله: توسعه شهرنشینی، تجربیات موفق و درس آموخته ها، توسعه ظرفیت و مشاركت ذی نفعان، تأمین تسهیلات مالی و اعتباری و احیا و ساماندهی رودخانه های شهری و …. برگزار می شود. همینطور درنظر است پیشنهاد تدوین سند جهانی آب در این نشست بررسی شود.

1397/01/01
11:24:35
5.0 / 5
3020
تگهای خبر: آب , اقیانوس , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی