هشدار سازمان هواشناسی؛

مسافران از سواحل دریای خزر فاصله بگیرند

مسافران از سواحل دریای خزر فاصله بگیرند حیوان خانگی: تهران-سرپرست مدیریت شبكه پایش هواشناسی كشور با اشاره به ورود سامانه بارشی امروز از شمال غرب و مواج شدن دریای خزر، به مسافران اخطار داد از شناكردن در دریای خزر خودداری كنند و از ساحل فاصله بگیرند.


مسعود حقیقت امروز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا همینطور به عشایر مناطق غرب كشور اخطار داد: با عنایت به ورود این سامانه احتمال بروز سیلاب در مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد؛ از این رو عشایری كه درحال تردد در این مناطق هستند، باید بیشتر مراقب باشند.
كارشناس هواشناسی همینطور اظهار داشت: به علت ورود این سامانه احتمال دارد برخی مسیل ها در مناطق غربی مانند زنجان، كردستان، آذربایجان غربی و اردبیل سیلابی شود؛ ازاین رو همینطور به عشایر سفارش می گردد كه اگر درحال كوچ هستند یا در مناطق مرتفع سكونت دارند، مراقب باشند و از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند.
وی اضافه كرد: علاوه بر سیلاب، عشایری كه از ارتفاعات برای تردد استفاده می نمایند، با احتمال خطر رعدوبرق در این مناطق مواجهند كه می تواند هم به خودشان و هم دام ها صدمه بزند؛ ازاین رو بهتر است امروز از تردد در مناطق مرتفع در غرب كشور پرهیز كنند.

** وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف كشور
سرپرست مدیریت شبكه پایش هواشناسی كشور وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف كشور را هم طی امروز و چند روز آینده این گونه توصیف كرد: ورود سامانه بارشی امروز از شمال غرب به كشور، در استان های واقع در نواحی غربی، شمال غرب و دامنه های البرز مركزی ابرناكی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد به همراه خواهد داشت.
حقیقت اضافه كرد: بیشینه بارشی كشور امروز در جنوب استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، غرب كردستان، شمال زنجان و طارم رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: این سامانه روز دوشنبه بارش های پراكنده ای را در سواحل شرقی بخصوص استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به دنبال دارد و بعد از آن از كشور خارج می گردد.
كارشناس هواشناسی به شمالی شدن جریانات هوا اشاره نمود و اظهار داشت: روز گذشته هوای نوار ساحلی شمال كشور بخصوص استان اردبیل، گیلان و مازندران بسیار گرم شده بود به صورتی كه برخی مناطق گیلان حتی به 36 درجه هم رسید؛ اما با گذر این سامانه بارشی و شمالی شدن جریانات، كاهش دما از بعدازظهر امروز در این مناطق رخ می دهد.
حقیقت تصریح كرد: كاهش دما در شمال شرق كشور بخصوص خراسان رضوی و شمالی هم امروز رخ می دهد كه این مساله قابل توجه زائران حرم امام رضا (ع) است كه شاهد پدیده رگبار در بعضی ساعات خواهند بود و هوا نسبت به روزهای گذشته خنك تر می گردد.
وی همینطور امروز برای برخی مناطق غرب و مركز با عنایت به وزش باد شدید، احتمال وقوع رخداد گردوخاك را پیش بینی نمود.

** گرمترین و سردترین مناطق كشور/ وضعیت هوای پایتخت
سرپرست مدیریت شبكه پایش هواشناسی كشور، سردترین منطقه امروز بامداد كشور را مشكین شهر در استان اردبیل با منفی 7 درجه و گرمترین مناطق را در ظهر روز گذشته رودان با 39، درگان با 38، برازجان با 37 و اهواز با 36 درجه اعلام نمود.
حقیقت در مورد وضعیت آب و هوایی تهران هم اظهار داشت: پیش بینی می نماییم امروز و فردا در تهران در بعضی ساعات رگبارهای موقت و زودگذر داشته باشیم. به صورت كلی امروز روز گرمی برای پایتخت خواهد بود به صورتی كه دمای آن به 28 می رسد و در دو روز آینده 27 درجه خواهد شد.
وی ادامه داد: كمینه دمای امروز بامداد تهران 17 درجه بود و به نظر می رسد تا روز جمعه، پایتخت روزهای گرمی خواهد داشت و ركوردهایی را از نظر افزایش دما برجای می گذارد.
علمی**1834**1440


1397/01/05
12:31:10
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: آب , باد , تردد , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی