افزایش ۱۲ درصدی كشفیات یگان حفاظت محیط زیست در نوروز

افزایش ۱۲ درصدی كشفیات یگان حفاظت محیط زیست در نوروز حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۰ روزه طرح محیط بانی سازمان محیط زیست در روزهای نوروز، شاهد افزایش ۲۰ درصدی حضور محیط بان ها در مناطق چهارگانه نسبت به سال قبل بودیم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، جمشید محبت خانی فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه مراسم رونمایی از تجهیزات محیط بانان كه عصر روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه برگزار گردید در جمع خبرنگاران ضمن عرضه گزارشی از طرح نوروزی یگان محیط زیست، اظهار داشت: طرح نوروزی سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه محیط بانی از ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ تا ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ تنظیم شده بود و در این بازه زمانی شاهد افزایش ۲۰ درصدی حضور محیط بان ها در مناطق چهارگانه نسبت به ایام مشابه طی سال های گذشته بودیم.
وی با اشاره به اینكه طرح نوروزی یگان حفاظت سازمان محیط زیست در دو محور سلبی و ایجابی پیگیری شد، اظهار نمود: البته در حوزه فرهنگ و آموزش، اقدام های خوبی از جانب معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست بخصوص در روزهای منتهی به نوروز امسال صورت گرفت و مردم و مسئولان هم همكاری خوبی در زمینه حفظ محیط زیست داشتند و همین مبحث منجر به ارتقاء شرایط حفظ محیط زیست در سالجاری شد.
فعالیت ۳۴۰۰ نفر محیط بان در طرح ۲۰ روزه نوروزی یگان حفاظت محیط زیست
محبت خانی با بیان اینكه در طرح ۲۰ روزه نوروزی یگان حفاظت محیط زیست، ۳ هزار و ۴۰۰ نفر محیط بان به كار گرفته شدند، اظهار داشت: همینطور در این طرح ۲۰ روزه، ۱۰ هزار و ۹۸۸ گشت خودوریی، ۶ هزار و ۴۶۲ گشت موتوری و ۸ هزار و ۷۹۷ گشت پیاده در مناطق چهارگانه محیط زیست صورت گرفت.
وی اضافه كرد: همینطور در طرح نوروزی ۲۰ روزه یگان حفاظت محیط زیست، ۵۱۶ مورد كشفیات داشتیم كه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۲ درصدی داشت.
افزایش ۱۸ درصدی تعداد گردشگر های خارجی بازدیدكننده از مناطق چهارگانه و موزه های محیط زیست در نوروز امسال
فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: همینطور در این مدت، تعداد بازدیدكنندگان داخلی مناطق چهارگانه و موزه های محیط زیست سراسر كشور به ۴۴۶ هزار و ۲۱۵ نفر رسید و افزایش ۲۱ درصدی داشت و تعداد گردشگر های خارجی بازدیدكننده از مناطق چهارگانه و موزه های محیط زیست سراسر كشور به ۶۸۵ نفر رسید و افزایش ۱۸ درصدی داشت.
محبت خانی ضمن تقدیر از همكاری سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری و سردار مهری رئیس پلیس راهور با یگان سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: اعمال جریمه ۳۰ هزار تومانی پرتاب زباله از خودرو در روزهای عید توسط نیروهای پلیس پیشگیری و راهور بعد از مذاكرات و تفاهم های صورت گرفته، كمك بزرگی برای كاهش زباله در مسیرهای تردد كشور بود.
وی ادامه داد: بررسی های میدانی و استعلام های صورت گرفته از ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها نشان داده است كه رهاسازی زباله در تفرج گاه ها و مناطق چهارگانه محیط زیست نسبت به سال های گذشته كاهش داشته و گرچه شرایط رضایت بخش و ایده آل نبوده و همچنان مشكلات بسیاری در این حوزه وجود دارد، اما اقدامات موثر بوده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور اشاره ای هم به آتش سوزی های صورت گرفته در مناطق جنگلی تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در روزهای نوروز داشت و اضافه كرد: خشكسالی، كم بارشی، افزایش دما، همینطور بی احتیاطی مردم و مسافران نورزی در خاموش كردن آتش بعد از ترك محل و عدم آتش افروزی در مناطق جنگلی، منجر به آتش سوزی در ۱۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع از عرصه های تحت مدیریت محیط زیست شد.
افزایش ۱۷ درصدی آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت سازمان در روزهای نوروز سالجاری
محبت خانی ادامه داد: به رغم تلاش های بسیار ارزشمند محیط بان ها، جنگل بان ها، نیروهای امدادی و هلال احمر، مردم بومی و محلی برای اطفاء حریق های جنگلی، همینطور استفاده از بالگرد برای خاموش كردن آتش، شاهد افزایش ۱۷ درصدی آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت سازمان در روزهای نوروز سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل بودیم و البته ۹۰ درصد آتش سوزی ها در دو استان مازندران و گیلان رخ داد.
وی با اشاره به دستگیری ۳۰۸ متخلف محیط زیست در روزهای نوروز و تحویل این متخلفان به محاكم قضایی، اعلام نمود: تعداد متخلفان بازداشت شده نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشته و این مورد به علت افزایش تعداد محیط بان ها و هوشیاری آن ها در محل خدمت بود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور ادامه داد: ۱۷۹ پرونده قضایی برای متخلفان بازداشت شده در حوزه محیط زیست طی اجرای طرح ۲۰ روزه نوروزی یگان محیط زیست تشكیل و تحویل محاكم قضایی شد.
افزایش ۱۰ درصدی كشف سلاح جنگی از متخلفان محیط زیست در روزهای نوروز
محبت خانی از افزایش ۱۰ درصدی كشف سلاح جنگی از متخلفان محیط زیستی در خلال اجرای طرح ۲۰ روزه نوروزی یگان محیط زیست اطلاع داد و اضافه كرد: همینطور كشفیات حوزه سلاح شكاری هم در این مدت، افزایشی ۱۲ درصدی داشت.
وی با بیان اینكه سلاح های كشف شده، ضبط و تحویل محاكم قضایی شده است، اظهار داشت: تداوم همكاری خیلی خوب نیروی انتظامی با یگان حفاظت محیط زیست با عنایت به كیفیت و كمیت نیرو و امكانات ناجا، در حفظ محیط زیست بسیار موثر است و از همین رو یكی از اقدام های مهم در سفرهای استانی، دیدار با فرماندهان انتظامی استان ها و امضاء تفاهم نامه همكاری میان یگان حفاظت و نیروی انتظامی استان است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور ادامه داد: تا كنون در ۱۳ استان كشور، این تفاهم نامه همكاری امضاء شده و مقرر است تا ۶ ماه آینده، این تفاهم نامه با لحاظ نیازها و شرایط استان ها بومی سازی شده و با تمامی استان ها منعقد شود.

1397/01/23
18:27:05
5.0 / 5
2477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی