هوای ایلام در وضعیت اخطار قرار گرفت

هوای ایلام در وضعیت اخطار قرار گرفت حیوان خانگی: ایلام - معاون نظارت و پایش اداره كل حفاظت محیط زیست ایلام اظهار داشت: توده گرد و غبار كه از بامداد امروز وارد ایلام شده بخش هایی از استان را در وضعیت اخطار قرار داده است.


علی طاهر سارایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: این توده باعث بالا رفتن غلظت غبار در شهرهای ایلام، سرابله و ایوان شده است.
وی اضافه كرد: میزان غلظت ریزگردها در شهرستان ایلام 2، ایوان سه و سرابله یك و نیم برابر حد مجاز گزارش و ثبت شده است.
سارایی خاطرنشان كرد: این توده ریزگرد از سمت بیابان های عراق و سوریه وارد استان شده و بیشتر مناطق شمالی را تحت تاثیر خود قرار داده است.
وی در مورد روند فعالیت این توده هم اظهار داشت: غلظت توده در این مناطق پایدار می باشد و در صورت افزایش آن با صلاحدید كمیته بحران استان تعجیل در انتها ساعت كار برای ادارات مطرح و درخواست می گردد.
رئیس گروه پیش بینی اداره كل هواشناسی استان ایلام هم اظهار نمود: با عنایت به شدت وزش باد در كشور عراق یك توده جدید گرد و غبار هم در حال شكل گیری است.
مجتبی میهن پرست توضیح داد: این ریزگردها كماكان تا روز دوشنبه هوای استان را تحت نفوذ و تاثیر خود قرار می دهند.
وی اظهار داشت: اما با عنایت به اینكه از امروز یك سامانه بارشی در استان ایلام آغاز به فعالیت می كند به تدریج از غلظت ریزگردها در استان كاسته می گردد.
وی خاطرنشان كرد: سامانه بارشی كه از عصر امروز ریزش های خویش را آغاز می كند تا اواخر وقت روز دوشنبه فعالیت های خویش را در آسمان استان ادامه می دهد.
از ابتدای سال جاری تابحال 11 روز آلوده ناشی از فعالیت ریزگردها و سال قبل در مجموع 68 روز ( با پایداری 24 ساعته تداوم ریزگردها در آسمان استان) در استان به ثبت رسید.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، نوشیدن شیر فراوان، خارج نشدن از منزل، استفاده از ماسك فیلتردار، خودداری از انجام ورزش هوازی و كار در هوای آزاد همچون سفارش های مكرر مركز بهداشت استان ایلام به عموم مردم بخصوص گروه های در معرض خطر شامل جانبازان شیمیایی، بیماران سرطانی، قلبی عروقی، ریوی، زنان باردار، مادران شیرده، افراد كهنسال و كودكان برای ایمن ماندن از آثار منفی ریزگردها است.
استان ایلام بیش از یك دهه است كه با پدیده ریزگردهای عربی كه از سمت بیابان های كشورهای عراق، سوریه و عربستان وارد مرزهای كشور می گردد مواجه می باشد و توده های ریزگردها در این سال ها خسارت های زیادی را به حوزه های صنعت، كشاورزی، محیط زیست انسانی و جانوری، جنگل ها، زیرساخت های فنی چون شبكه های توزیع برق و... استان ایلام وارد كرده است.
میزان استاندارد ذرات معلق در هوا 150 میكروگرم بر متر مكعب و 35 پی ام 2.5 است.
استان ایلام دارای هشت ایستگاه سنجش ذرات معلق در هوا و آلودگی است كه 2 ایستگاه در ایلام و شش ایستگاه در سایر شهرستان های استان استقرار دارند.
شهرستان های ملكشاهی، بدره و سیروان فاقد ایستگاه سنجش غبار هستند.
/6034/7172


1397/02/01
12:55:27
5.0 / 5
1987
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی