هوای چهارمحال وبختیاری دوباره ناسالم شد

هوای چهارمحال وبختیاری دوباره ناسالم شد حیوان خانگی: شهركرد- مدیركل حفاطت محیط زیست چهارمحال وبختیاری اظهار داشت: وجود گرد و غبار، هوای استان را در دومین روز متوالی در هفته جاری برای گروه های حساس در وضعیت ناسالم قرار داده است.


شهرام احمدی روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: برپایه نتایج دستگاه پایش برخط هوا، میزان ذرات معلق 10 میكرونی به 64 میكروگرم بر مترمكعب و ذرات معلق 2.5 میكرونی هوای استان هم به 47 میكروگرم در بامداد روز (یكشنبه) رسیده است.
وی منشاء گرد و غبار استان را به علت وزش باد و خشكسالی های اخیر دانست.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، آلودگی هوای چهارمحال و بختیاری علاوه بر منشاء خارجی، دارای عوامل داخلی هم هست.
احمدی به گروه های حساس همچون سالخوردگان، بیماران قلبی و دانش آموزان هشداد داد به جز موارد ضروری از منزل خارج نشوند.
وی با اشاره به اینكه سال قبل 53 روز هوای استان در وضعیت ناسالم قرار داشت، اضافه كرد: در این مدت میزان ماندگاری گرد و خاك موجود در هوا كمتر از 24 ساعت بوده است.
احمدی اظهار داشت: با افزایش پایش و نظارت بر صنایع آلاینده طی 4 سال گذشته، 50 درصد از آلایندگی واحدهای صنعتی كاهش پیدا كرده است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، برپایه تفسیر نقشه های و تصاویر ماهواره ای و بررسی آخرین نقشه های هواشناسی، استقرار جوی ناپایدار تا اواسط هفته در سطح استان پیش بینی می گردد.
در پی خشكسالی های متوالی در چهارمحال و بختیاری، پنج چشمه گرد و خاك در این استان شناسایی شده كه با وزش بادهای به نسبت شدید فعال شده و منجر به آلودگی این استان می گردد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، اگر شاخص كیفیت هوا بین صفر تا 50 باشد كیفیت هوا در وضع پاك، 50 تا 100 وضع سالم و 100 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس (بیماران قلبی، ریوی، سالمندان و كودكان)، 150 تا 200 ناسالم برای تمام افراد جامعه و 200 تا 3000 بسیار ناسالم خواهد بود.
7360/6021


1397/02/02
13:10:34
5.0 / 5
2405
تگهای خبر: آلودگی , باد , خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی