فرماندار شاهرود:

معدن بوكسیت شاهوار دغدغه مردم، محیط زیست اولویت است

معدن بوكسیت شاهوار دغدغه مردم، محیط زیست اولویت است حیوان خانگی: شاهرود - فرماندار شاهرود بابیان اینكه معدن بوكسیت شاهوار به یكی از دغدغه های مردم تبدیل گشته است، اظهار داشت: برداشت معدن باید بر مبنای اولویت های زیست محیطی صورت گیرد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، سید محمدرضا هاشمی عصر چهارشنبه در نشست خبری پیرامون معدن بوكسیت بابیان اینكه قله شاهوار سند افتخار شاهرود محسوب شده و در تأمین آب شهرستان اثرگذار می باشد، اظهار داشت: دستگاه های متولی بهره برداری معادن باید ناظر بر مجوزهای صادره باشند.
وی بابیان اینكه در بهره برداری معادن اولویت حفظ محیط زیست با رعایت قانون است، اضافه كرد: در حوزه شهرستان نظارت در چهارچوب قانون صورت می گیرد اما انتظار داریم پیمانكار اصول برداشت را با استانداردهای زیست محیطی رعایت كند.
فرماندار شاهرود بابیان اینكه معدن بوكسیت امروز ازجمله دغدغه های مردم به حساب می آید، اظهار داشت: محیط زیست مكلف به آماده سازی طرح زیست محیطی و منابع طبیعی موظف به نظارت مستمر در محیط هستند كه این بهره برداری با رعایت اصول زیست محیطی باشد.
نباید بیش از مقدار مجوز بهره برداری از معدن صورت گیرد
هاشمی بابیان اینكه نباید بیش از مقدار مجوز، بهره برداری از معدن صورت گیرد، خاطرنشان كرد: قانون باید به نفع مردم تفسیر شود و ما هم در برابر معدن بوكسیت از حق وحقوق مردم دفاع می نماییم.
وی اضافه كرد: در برداشت معدن باید بر مبنای مجوزها، اصول برداشت و زیست محیطی رعایت شود اما دراین بین حق وحقوق مردم كجاست؟ و این مورد را به جایی خواهیم رساند كه بیش از این مقدار برداشت نشود باوجود دفاع از حق وحقوق مردم از جانب دیگر قانون هم باید رعایت شود.
فرماندار شاهرود بابیان اینكه در ورودی سه راهی مجن به سمت تاش هفت میلیارد تومان اعتبار جذب شده است، اظهار داشت: تنها در مورد بحث فیبر نوری و انتقال گاز مسیر باید مدیریت شود و از جانب دیگر بر درخواست احداث جاده از محل دپو به نگارمن مخالفت كردیم و اجازه ندادیم درآن قسمت جاده ای احداث شود.
هاشمی افزود: چندین بار با ارسال نامه منابع طبیعی را موظف به نظارت كردیم كه بیش از مقدار مجوز، برداشت نشود و بهره برداری باید در جهت حفظ محیط زیست باشد و همینطور نظارت بر عدم آلودگی آب انجام و مسائل زیست محیطی هم رعایت شود.

1397/02/07
15:47:05
5.0 / 5
2056
تگهای خبر: آب , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی