مراسم اعطای جایزه مهرگان علم جمعه برگزار می گردد

مراسم اعطای جایزه مهرگان علم جمعه برگزار می گردد حیوان خانگی: مراسم پایانی جایزه مهرگان علم كه از مهم ترین جوایز مستقل حوزه محیط زیست به حساب می آید روز جمعه برگزار و برندگان معرفی می گردند.عضو هیئت داوران جایزه مهرگان علم كه از مهم ترین جوایز مستقل حوزه محیط زیست به حساب می آید در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام اسامی نامزدهای اصلی این دوره، از برگزاری مراسم اعطای این جایزه در روز جمعه هفتم اردیبهشت ماه و در فرهنگسرای نیاوران اطلاع داد.
محمد درویش با اشاره به اینكه جایزه در سه بخش شخصیت ها، سمن ها و كتاب های حوزه محیط زیست برگزار می گردد اضافه كرد: چهره هایی مثل بیژن فرهنگ دره شوری، بهرام حسن زاده كیابی، هنریك مجنونیان، سیدباقر موسوی و همینطور مهدی جمالی نژاد شهردار پیشین اصفهان و شهردار كنونی یزد همچون نامزدها هستند.
وی ادامه داد: نزدیك به پنجاه سازمان مردم نهاد بررسی شدند و هفت سمن به مرحله نهایی رسیدند و جزو نامزدهای اصلی هستند كه در میان آنها سمن هایی از نقاط مختلف كشور حضور دارند و همینطور بخش سوم هم بخش معرفی كتاب سال محیط زیست كشور است.
عضو هیئت داوران جایزه مهرگان علم درباره این بخش توضیح داد: كتاب ها باید تالیفی باشند. در میان نامزدهای این دوره كتاب هایی از نصرت الله صفاییان، حسین آخانی، ابوالقاسم خالقی زاده و محمد توحیدی فر، ایمان معماریان و مجید اسكندری حضور دارند.
درویش درباره پیشینه این جایزه اظهار داشت: جایزه مهرگان علم نزدیك به دو دهه در كشورمان قدمت دارد و نخست با معرفی فرهیختگان حوزه ادبیات ایران شروع شد اما سپس مبحث محیط زیست هم به مجموعه موضوعات مورد نظر داوران جایزه مهرگان افزوده شد.
وی تاكید كرد: در حوزه محیط زیست در یك دوره فردی چون اسكندر فیروز این جایزه را گرفته و به هر حال جایزه بسیار معتبری است و كاملاً هم غیر دولتی است.
مراسم پایانی جایزه مهرگان شامل دو بخش مهرگان ادب و مهرگان علم روز جمعه هفتم اردیبهشت ماه از ساعت ۳ تا ۶ پس از ظهر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد و حضور در این مراسم برای همگان آزاد است. رئیس هیئت داوران این دوره از جایزه مهرگان علم اسكندر فیروز است و هوشنگ ضیایی، عبدالحسین وهاب زاده، محمد درویش، اسماعیل عباسی، مژگان جمشیدی و كاوه فیض اللهی هم اعضای هیئت داوران هستند.

1397/02/08
10:36:12
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی