حمله پلنگ به كشاورز گلستانی

حمله پلنگ به كشاورز گلستانی حیوان خانگی: نیروهای محیط زیست در منطقه ای كه پلنگی به یك كشاورز گلستانی حمله نمود مستقر گردیده و برای وقایع احتمالی بعدی یا بیهوش كردن حیوان آماده باش می باشند.مدیر روابط عمومی اداره كل محیط زیست استان گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام كرد: یك گروه از همكاران را در محل حمله پلنگ به یكی از كشاورزان مستقر كرده ایم كه در حال آماده باش برای وقایع یا گزارش های احتمالی بعدی هستیم.
احمد دباغیان افزود: این بار برای بیهوشی حیوان با دامپزشك هم هماهنگی های لازم را انجام داده ایم كه مشكلی برای حیوان پیش نیاید.
وی تصریح كرد: در این واقعه پلنگ از بافت جنگلی خارج شده، از بافت روستا رد شده، و حتی از پادگان نظامی هم رد شده است. محل حمله حیوان به كشاورز حتی به جاده اصلی هم خیلی نزدیك بوده است.
دباغیان با تأكید بر اینكه دلیل ورود حیوان به روستا و عبور آن از همه این مناطق را نمی دانیم گفت: ممكن است حیوان آسیب دیده یا زخمی بوده باشد یا ممكن است پیر شده باشد یا حتی ممكن است به دلیل خشكسالی و برای آب خوردن به شالیزارها آمده بوده است.
وی تصریح كرد: همكاران ما از همان صبح به منطقه رفته و مستقر شده اند و یك گروه هم امشب مستقر می شوند كه اگر اتفاق خاص یا گزارش خاصی پیش آمد بلافاصله واكنش نشان دهند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر ساعت ۶ صبح امروز یك پلنگ با حضور درروستای جعفرآباد گرگان یكی از اهالی روستا را به شدت زخمی كرد. پلنگ در فاصله یك كیلومتری منطقه جنگلی جعفرآباد گرگان به یكی از اهالی روستا در شالیزار حمله كرد و موجب آسیب دیدن از ناحیه سر، دست و خراشیدگی بدن این فرد روستایی شد.
همچنین این پلنگ یك سگ نگهبان كه با زنجیر بسته شده بود را تلف كرده است. در حال حاضر این پلنگ به پناهگاه خود بازگشته، فرد مصدوم به بیمارستان منقل شده و حال عمومی او خوب است.
 

1396/06/25
22:01:43
5.0 / 5
2864
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی