معاون سازمان محیط زیست:

مشكلات زیست محیطی متاثر از غفلت ها است

مشكلات زیست محیطی متاثر از غفلت ها است حیوان خانگی: كرج- معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشكلات زیست محیطی و بحران آب در كشور اظهار داشت: این چالش ها متاثر از غفلت های گذشته است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، كریم شافعی روز شنبه در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشكده محیط زیست در كرج با اشاره به اینكه محیط زیست نیازمند دانش افزایی و ظرفیت سازی است، اضافه كرد: باید بپذیریم كه در سال های گذشته در حوزه محیط زیست عملكرد مطلوبی نداشته ایم.
وی ادامه داد: اگر امروز با موضوعاتی مثل بحران آب، تخریب جنگل، آلودگی هوا، انقراض گونه های گیاهی و معضلاتی از این دست با چالش مواجه هستیم نشان دهنده این است كه در مسیری كه آمده ایم خطا داشته ایم و باید پاسخگو باشیم.
شافعی افزود: محیط زیست متعلق به 80 میلیون ایرانی است و ی حراست از آن نیازمند عزم ملی است.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: هرچند در بخش بودجه و اعتبارات جاری و عمرانی سازمان حفاظت محیط زیست افزایش شاهد می باشیم اما این بودجه به تناسب نیازهای زیست محیطی اندك است.
وی با اشاره به باز تعریف برخی مفاهیم و نگرش ها در سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: مقرر شد بخشی از ماموریت های تحقیقاتی و مبحث توسعه پایدار به ترتیب به پژوهشكده و دانشكده محیط زیست محول شود اما نكته آزاردهنده اینجاست كه ما مثلاً در مبحث كلیدی مثل آب، كارشناس و متخصص در این مراكز نداریم یا بسیار كم داریم.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اخباری در مورد انحلال دانشكده انتشار یافته كه مورد تایید ما نیست، ما در كنار دانشجویان مان هستیم و موظفیم بهترین خدمات آموزشی را برای ادامه تحصیل آنها فراهم بیاوریم كه بتوانند در فضایی آرام روی درس و پژوهش شان تمركز كنند.
شافعی اظهار داشت: اگر بنا باشد كه دانشجویان به جای دیگری منتقل شوند باز خویش را هم به صورت اخلاقی و هم اداری مكلف می دانیم كه بهترین شرایط را در این زمینه تولید نماییم كه به دانشجو آسیب ای وارد نشود.
وی درمورد تكلیف كاركنان دانشكده محیط زیست در صورت تغییر وضعیت این مركز آموزش عالی تصریح كرد: ظرفیت برای پذیرش كاركنانی كه بخواهند از مجموعه جدا شوند درون سازمان محیط زیست و حتی اداره كل محیط زیست البرز مهیا است و جای هیچ نگرانی نیست.
شافعی اضافه كرد: سوابق و علاقه مندی اعضای هیات علمی هم در فرایندی كه سازوكار آن مشخص خواهد شد مورد بررسی قرار می گیرد تا زمینه جذب آنها و بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندی های این افراد فراهم گردد.
معاون سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه محیط بان صرفاً دارنده كلاشینكف نیست، اظهار داشت: لازم است محیط بانان در فضای علمی مدارج تحصیلی را طی كنند، به همین منظور در تلاش هستیم تا زمینه آموزش محیط بانان به صورت آكادمیك در دانشكده محیط زیست مهیا شود.
وی اضافه كرد: با این این اقدام محیط بانان با موضوعاتی مثل خاك، جنگل، آب، پسماند، تیمار جانداران آسیب دیده و هر آنچه كه لازم است به صورت عملی در محیط كار با آن دست و پنجه نرم كنند آشنا می شوند.
در این مراسم اسكندر امیدی نیا بعنوان سرپرست دانشكده محیط زیست كشور مستقر در البرز معرفی گردید.
6155/ 6156


1397/02/16
12:12:48
5.0 / 5
2510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی