لاك پشت سرخ تن به دریای جنوب زد

لاك پشت سرخ تن به دریای جنوب زد حیوان خانگی: كیش - یك قطعه لاك پشت بیمار، بعد از یك سال مداوا روز دوشنبه برای ادامه حیات طبیعی به آب های جزیره كیش بازگردانده شد.


كارشناس محیط زیست جزیره كیش شامگاه دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این لاك پشت خرداد ماه سال قبل توسط یكی از قایقرانان در آبهای اطراف جزیره كیش مشاهده شده بود.
حامد محمودی اضافه كرد: این لاك پشت به علت ضعف شدید جسمی و بیماریهای داخلی قادر به حركت نبود و از سویی با دلیل قطع یكی از بالها كه به احتما چند سال پیش به دلایل نامعلوم ناقص شده، روی آب شناور بود.
وی اظهار نمود: بر این اساس محیط بانان جزیره كیش بعد از اقدام پرارزش این شهروند دوستدار محیط زیست، لاك پشت بیمار را برای درمان به آكواریوم پارك دلفین های جزیره كیش منتقل كردند.
محمودی اظهار داشت: این لاك پشت در مدت یك سال قبل با تغذیه دستی و تزریق آنتی بیوتیك با بهره گیری از مشاوران و دامپزشكان داخلی و كشور استرالیا بهبودی یافت و از وزن 20 كیلو گرم به 55 كیلوگرم رسید.
محیط بان جزیره كیش ادامه داد: این لاك پشت سرخ بالغ بر 40 سال سن دارد و از گونه های در معرض انقراض است.
محمودی اضافه كرد: از نظر جمعیتی پس از گونه های لاك پشت سبز، عقابی، زیتونی و چرمی، لاك پشت سرخ از گونه های كمیاب در آبهای خلیج فارس به حساب می آید.
وی اظهار داشت: این لاك پشت بعد از اینكه به حالت ایده آل جسمی رسید و قادر به ادامه حیات در دریا شد، با یك بال به زندگی در اعماق دریا در اطراف جزیره كیش بازگشت.
6993/7408


1397/02/18
12:25:31
5.0 / 5
2568
تگهای خبر: آب , محیط بان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی