عوامل فروش حیوانات در فضای مجازی در دزفول دستگیر شدند

عوامل فروش حیوانات در فضای مجازی در دزفول دستگیر شدند حیوان خانگی: دزفول - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول اظهار داشت: چهار نفر از عوامل فروش پرندگان و بزكوهی در فضای مجازی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی گشتند.


فرهاد قلی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه این افراد در فضای مجازی آگهی فروش بزكوهی یا پاژن از گونه های تحت حفاظت و بومی منطقه و هم پرندگان منتشر نموده بودند اضافه كرد: در این رابطه شكایتی در دادگستری دزفول تنظیم و با دستور قضایی و تحقیقات صورت افراد متخلف شناسایی شدند.
وی ادامه داد: تابحال چهار نفر از عوامل خرید و فروش پرندگان، پستانداران و سایر حیوانات در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شدند كه 2 نفر آگهی فروش پرندگان و 2 نفر دیگر هم آگهی فروش بز كوهی منتشر نموده بودند.
قلی نژاد با اشاره به اینكه در این سایت ها حیواناتی چون بز كوهی با قیمت 12 میلیون ریال در معرض فروش گذاشته شده بود اظهار داشت: ارزش واقعی یك راس بزكوهی 100 میلیون ریال است اما با عنایت به كمیابی این گونه جانوری در طبیعت بنابراین باید برای حفاظت از آن تلاش بیشتری از جانب همه مردم صورت گیرد.
رئیس اداره حفاطت محیط زیست شهرستان دزفول از شهروندان خواست از خرید حیوانات به صورت اینترنتی خودداری كرده و شهروندی كه علاقه مند به نگهداری از پرنده و حیوان در باغ و منزل است با استفاده از سازمان حفاظت محیط زیست اقدام نماید.
وی همینطور در مورد واریز وجه به حساب فروشندگان حیوانات با استفاده از اینترنتی اخطار داد و تصریح كرد: این افراد پس از دریافت وجه ردی از خود به جای نگذاشته و تلفن خویش را خاموش كرده اند.
قلی نژاد با اشاره به اینكه هرگونه خرید، فروش و نگهداری حیوانات وحشی نیازمند دریافت مجوز لازم از سازمان محیط زیست می باشد اظهار داشت: هرگونه درج آگهی خرید و فروش حیوانات وحشی اعم از پرندگان، خزندگان و پستانداران و سایر حیوانات در فضای مجازی و سایت های اینترنتی بدون دریافت مجوز ممنوع و غیرقانونی است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول خرید وفروش گونه های جانوری را عامل خروج بیشتر گونه ها از طبیعت دانست وگفت: نگهداری از برخی گونه های جانوری در منزل و محیط های مصنوعی باعث مرگ ومیر سریع گونه ها و انتقال بیماری های مشترك بین انسان و جانوران می گردد.
7278/6068


1397/03/12
14:15:27
5.0 / 5
2453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی