وزش باد نسبتا شدید در بعضی استانهای كشور

وزش باد نسبتا شدید در بعضی استانهای كشور حیوان خانگی: تهران- مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: در بعضی از ساعات بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در استانهای تهران، البرز، قزوین و مركزی و شرق اصفهان شاهد باد نسبتا شدیدی خواهیم بود كه گاهی با گرد و خاك همراه است.


مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: برای تهران امروز، 17 خرداد ماه، پدیده خاصی به جز وزش بادی كه منجر به گرد و خاك می شود، پیش بینی نخواهد شد.
وی ادامه داد: بیشینه دمای امروز پایتخت مانند روز گذشته به 37 درجه سانتیگراد می رسد و بامداد فردا هم پدیده جوی خاصی نداریم، فقط در ساعات بعدازظهر احتمال ناپایداری خفیف وجود دارد.
حقیقت درباره وضعیت جوی هوای پایتخت در روز قدس امسال هم اظهار داشت: روز قدس در تهران پدیده خاص جوی نداریم و هوا همچنان گرم و حدودا آفتابی است.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: بیشینه دما در فردا (جمعه) در تهران مقداری افت پیدا می كند اما شنبه (19 خرداد ماه) شاهد 3 تا 4 درجه افت دما خواهیم بود.

** كاهش 4 تا 6 درجه ای هوا در استانهای شمالی
وی اظهار داشت: از روز جمعه تا یكشنبه هفته آینده، با نفوذ جریانات شمالی كاهش نسبی دما بین 4 تا 6 درجه ابتدا در استانهای ساحلی خزر رخ می دهد و به تدریج در شمال شرق كشور شاهد كاهش دما خواهیم بود.
حقیقت ادامه داد: از روز شنبه در استانهای واقع در دامنه های البزر هم شاهد كاهش دما خواهیم بود.
وی اضافه كرد: آخرین سامانه های هواشناسی نشان داده است كه امروز، رگبار باران و گاهی رعد و برق، وزش باد بخصوص در ساعات بعدازظهر در شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شرق مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات سمنان و كرمان را در پیش خواهیم داشت.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: فردا هم بارش علاوه بر نواحی فوق، در ارتفاعات شرقی استان تهران مانند فیروزكوه، دماوند و آبعلی هم پیش بینی می گردد.
وی اضافه كرد: این موج شنبه هفته آینده تقویت می گردد و رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان های شمال غرب، شمال شرق، دامنه های شمالی و جنوبی البزر و بخش هایی از زاگرس مركزی و همینطور بخش هایی از مركز كشور و ارتفاعات كرمان رخ می دهد.
حقیقت اضافه كرد: همچنان در دو سه روز آینده، وزش باد در استان های نیمه شرقی كشور، دامنه های البزر و برخی نقاط استان خوزستان، ایلام و بوشهر پیش بینی می گردد كه می تواند در این مناطق با گرد و خاك همراه باشد و كیفیت هوا را تحت تاثیر قرار دهد.
وی به كشاورزان نیمه جنوبی كشور سفارش كرد كه امروز و دو روز آینده، بین ساعت 10 بامداد تا 5 بعدازظهر از محلول پاشی یا سم پاشی در مزارع و باغ ها خودداری كنند.
حقیقت همینطور به كشاورزان بخصوص استخرداران پرورش ماهی در استان های گیلان، مازندران و گلستان اخطار داد كه مراقب ورود آب گل آلود به استخرهای پرورش ماهی باشند.
علمی ** 1201 **1055


1397/03/17
20:34:30
5.0 / 5
2622
تگهای خبر: آب , باد , پرورش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی