طرح تدوین مدیریت زیست بوم در تالاب بین المللی گندمان شروع شد

طرح تدوین مدیریت زیست بوم در تالاب بین المللی گندمان شروع شد حیوان خانگی: شهركرد- مدیركل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری از آغاز طرح تدوین مدیریت زیست بوم تالاب بین المللی گندمان در شهرستان بروجن اطلاع داد.


شهرام احمدی روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته محیط زیست با شعار حذف آلودگی پلاستیك اضافه كرد: این طرح در جهت تهیه برنامه جامع مدیریت تالاب های ایران از اوایل ماه جاری شروع شده است.
به گفته وی، با اجرای این طرح بهره برداران از تالاب در حفاظت پایدار و خردمندانه برای دستیابی و رسیدن به توسعه و حفاظت پایدار در تالاب برنامه ریزی می كنند.
وی با اشاره به اینكه این تالاب پتانسیل های ویژه برای مردم حاشیه تالاب دارد، اظهار نمود: حفاظت با برنامه و مشاركت مردم و دستگاه ها در این امر از رویكردهای اصلی اجرای این طرح است.
احمدی اضافه كرد: سال قبل هم طرح مدیریت تالاب بین المللی چغاخور در استان تهیه و تدوین شد.
وی در ادامه اضافه كرد: در هفته محیط زیست بیش از 100 برنامه در 12 محور در سراسر استان از قبیل برنامه ها و مسابقات ورزشی و فرهنگی، جشنواره كودك و محیط زیست، بازدید مجانی از موزه تاریخ طبیعی، تشكیل شورای حفاظت از زاینده رود، بازدید و بازرسی از واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی، افتتاح اولین پاسگاه خیرساز و انجام معاینه فنی خودرو به صورت مجانی در استان اجرا می گردد.
وی در ادامه با اشاره به بحث احداث جاده عشایری پنبه كال در منطقه بازفت اضافه كرد: هم اكنون فعالیت احداث این جاده عشایری متوقف شده و به علت اینكه در مناطق تحت پوشش حفاظت محیط زیست نیست، مجوز از اداره كل محیط زیست برای احداث دریافت نشده است.
تالاب بین المللی گندمان با یكهزار و 70 هكتار مساحت و با 2 هزار و 219 متر ارتفاع از سطح دریا بلندترین تالاب كشو است، این تالاب یكی از 10 تالاب برتر پرنده نگری ایران و مهمترین زیستگاه جانوری كشور برای اسكان دائم پرندگان بومی و تخم گذاری پرندگان مهاجر است.
این تالاب در 70 كیلومتری شهركرد مركز استان چهارمحال وبختیاری قرار دارد.
15 تا 21 خردادماه بعنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است.
7360/6021


1397/03/18
12:33:02
5.0 / 5
2537
تگهای خبر: پرندگان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی