رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

مشكل كم آبی جدی است، كوشش برای بهبود كیفیت هوای كلانشهرها

مشكل كم آبی جدی است، كوشش برای بهبود كیفیت هوای كلانشهرها حیوان خانگی: مشهد- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: مشكل كم آبی در كشور جدی بوده و باید به این مهم توجه گردد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، عیسی كلانتری ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیركل محیط زیست خراسان رضوی اظهار نمود: یكی از اشكالات حوزه محیط زیست در سال های پس از انقلاب بی توجهی به موضعات زیست محیطی در برنامه های توسعه كشور بوده است.
وی اضافه كرد: در دنیا تلاش می گردد محیط زیست در چارچوب توسعه پایدار حفظ شود اما در كشور ما متاسفانه توسعه صنعتی و زیربنایی باعث صدمه دیدن محیط زیست می گردد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان كرد: بهبود هوای كلان شهرها، پسماندها، ریزگرد و احیای تالاب ها همچون اولویت های حوزه محیط زیست كشور به حساب می آید كه باید به آنها توجه ویژ ای داشته باشیم.
كلانتری تصریح كرد: سیاست هایی كه در بخش های مختلف اعمال شده سبب شده تا امروز بیش از ۷۰ درصد جمعیت كشور در معرض بی آبی قرار گرفته و سرانه آب امسال به زیر ۵۰۰ متر مكعب برسد. چرا باید در شهرهایی كه مشكل آب دارند صنایعی مستقر شوند كه به آب نیاز دارند؟
وی با اشاره به مشكلات زیست محیطی خراسان رضوی اظهار داشت: علاوه بر مبحث مصرف بالای منابع آبی تجدیدپذیر، كیفیت گازوئیل توزیع شده در مشهد بسیار پایین بود كه در صدد اصلاح آن هستیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: برخی اقدامات در انتقال آب به منظور افزایش تولید باعث تولید مشكلاتی همچون خشك شدن تالاب ها شده كه نتیجه آن وجود ریزگردها با منشاء داخلی است.
كلانتری در ادامه با اشاره به مبحث آموزش همگانی در حوزه محیط زیست تصریح كرد: نخستین وظیفه ما آموزش مردم است كه باید این آموزش ها از سنین پایین و كودكستان ها آغاز شود.
وی با اشاره به كمبود نیروی لازم در این سازمان اظهار داشت: با ۳ هزار نیروی محیط بان و كمتر از ۴ هزار نیروی اداری امكان حفاظت از همه عرصه های محیط زیستی كشور وجود ندارد و در كنار استفاده از كمك های مردمی باید نیروی لازم را هم تامین نماییم.

1397/03/27
14:58:03
5.0 / 5
2167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی