مدیر كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان:

خروس كولی دشتی در خوزستان

خروس كولی دشتی در خوزستان به گزارش حیوان خانگی مدیر كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اظهار داشت: یك قطعه گونه منقرض شده خروس كولی دشتی در خوزستان مشاهده گردید.


احمد رضا لاهیجان زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: خروس كولی دشتی یا خروس كولی اجتماعی از پرندگان بسیار كمیاب به حساب می آید كه در سه دهه اخیر در استان مشاهده نشده بود و در سطح جهان در فهرست گونه های به شدت در خطر انقراض قرار داشته است.

لاهیجان زاده اضافه كرد: در آخرین فهرست عرضه شده از جانب اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت سازمان ملل متحد (I. U. C. N) كه به مطالعه كلیه گونه های جانوری و گیاهی در سطح كره زمین می پردازد، این گونه در طبقه بسیار بحرانی و منقرض شده اعلام شده است.

وی در مورد كشف این گونه اظهار داشت: این پرنده به صورت زنده از سه متخلف سابقه دار شكار و صید در منطقه دشت آزادگان كشف شده كه محل زنده گیری این گونه را در زیستگاه های طبیعی بین شوش و دشت آزادگان عنوان كرده بودند.

مدیركل حفاطت از محیط زیست خوزستان عنوان كرد: از این متخلفان علاوه بر این پرنده با ارزش تعداد ۱۶ قطعه با قرقره هم كشف و ضبط شد.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، خروس كولی دشتی یا خروس كولی اجتماعی یكی از پرندگان بسیار كمیاب از خانواده سلیمیان است كه پیشانی و نوار ابروی سفید و تارك سیاه از بین سایر خروس كولیان تشخیص داده می گردد.
 

1396/07/25
18:26:16
5.0 / 5
2527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی