فاز دوم طرح تحولی ترویج برای احیای دریاچه ارومیه اجرا می گردد

فاز دوم طرح تحولی ترویج برای احیای دریاچه ارومیه اجرا می گردد حیوان خانگی: ارومیه- مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: فاز دوم برنامه تحولی ترویج كشاورزی برای احیای دریاچه ارومیه در 20 روستای 9 شهرستان حوضه آبریز دریاچه از مهرماه امسال و با هدف آگاهی بخشی و توانمندسازی كشاورزان در زمینه مصرف آب اجرا می گردد.


بیتا احمدیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: فاز اول این طرح كه از مهر سال قبل در پنج شهرستان حوضه آبریز دریاچه ارومیه شروع شده بود، در حال اتمام است.
وی بیان كرد: 650 كشاورز در فاز اول این طرح مشاركت داشتند كه 25 كشاورز اصلی و 625 كشاورز تابعی را شامل می گردد.
احمدیان با اشاره به اینكه تعداد كارشناسان پهنه استان در فاز دوم اجرای طرح 294 نفر است، اضافه كرد: توانمندسازی بهره برداران در سایت های 25 گانه اصلی و پیرامونی به تعداد 100 مورد با یكهزار و 853 نفر روز در فاز اول انجام شد.
وی با اشاره به وضعیت منابع آبی موجود شهرستان های 9 گانه واقع در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، اضافه كرد: اجرای سایت های جامع الگویی در فازهای اجرایی بعدی طرح، با حجم بیشتری از سطح حوضه آبریز تحت پوشش قرار می گیرد.
وی افزود: تحقق اقدامات ترویجی و آموزشی در اجرای این طرح با افزایش همكاری و تعامل همه جانبه بین مدیریت ترویج، تحقیقات و بخش اجرا و تولیدكنندگان امكان پذیر خواهد بود و عملكرد اقدامات آموزشی و ترویجی تابحال رضایت بخش بوده است.
وی همینطور اظهار داشت: جمع كل اعتبار مورد نیاز برای اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی مدیریت هماهنگی ترویج كشاورزی فقط در حوزه زراعت، آب و خاك در سال 97 هم 2 میلیارد و 820 میلیون ریال برآورد می گردد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا برنامه تحولی ترویج با رویكرد تلفیقی ترویجی و آموزشی برای احیای دریاچه ارومیه در 50 روستای حوضه آبریز دریاچه ارومیه در استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در یك مدت زمان پنج ساله اجرایی می گردد و تابحال فاز اول آن در استان اجرا شده و فاز دوم هم تامین اعتبار شده و از سال زراعی آینده اجرا می گردد.
این طرح توسط شركت های بخش خصوصی در فاز نخست در پنج شهرستان میاندوآب، نقده، تكاب، ارومیه و شاهین دژ در 25 روستا اجرایی شده است.
در قالب فاز دوم هم طرح تحولی در 9 شهرستان ارومیه، میاندوآب، اشنویه، سلماس، نقده، مهاباد، بوكان، تكاب و شاهین دژ در 20 روستا اجرا می گردد.
در راستای اجرای فاز نخست برنامه تحولی برای احیای دریاچه ارومیه با استفاده از وزارت جهاد كشاورزی بیش از 12میلیارد ریال از محل تبصره 36 قانون اصلاح بودجه اختصاص یافت.
طرح آگاه سازی و مشاركت دهی كشاورزی در اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه(ipcm) و طرح نظام نوین ترویج طرح هایی است كه در كنار طرح تحولی در استان اجرا می گردد.
7125/3072


1397/05/04
18:25:02
5.0 / 5
2047
تگهای خبر: آب , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی